V neděli 2. června přivítali starší žáci U14 v divizním utkání na domácí umělé trávě Kuřim.
25. kolo | 2. 6. 2024 |
MSŽD-D U14
FC Kuřim
2:3

Branky: Smutka, Polanský

Sestava FC Žďas Žďár nad Sázavou: Michut - Musil, Bajer, Sláma, Straka, Hauptman, Šorf, Smutka, Filippi, Fiala, Beneš, Němec, Polanský, Kamp, Štourač, Synek

V sestavě, kde figurovali i hráči hrající za U15, jsme nezačali vůbec dobře. Hned od prvních minut jsme měli problémy uprostřed hřiště a nedokázali jsme diktovat tempo hry. Soupeř se z našeho polovičatého tlaku lehce dostával a začal ohrožovat branku Michuta. Nedůrazné bránění nás v prvním poločase stálo obě branky, kdy se nejdříve trefil zpoza vápna hostující Kaláb. Po našem rychlém protiútoku se dokázal prosadit Smutka, který zachoval klidnou hlavu v zakončení. V samém závěru poločasu se ale opět lehce dostali ke gólu hosté a zvýšili na 1:2. Po poločase hosté přidali ještě jeden gól, navíc Michut v brance další příležitosti chytil a držel naše naděje na smírný výsledek. K tomu zavelel Polanský, kterému se povedlo přehodit hostujícího gólmana. Závěrečná desetiminutovka se nesla v našem velkém tlaku, ale nevyústila v žádný další gól, a tak si soupeř od nás, stejně jako na podzim, odváží všechny tři body.

Další zápas nás čeká hned ve středu, kdy budeme dohrávat odložené utkání se Svratkou Brno. Nezbývá nám, než se poučit z našich chyb a nabrat síly k dalšímu zápasu. Klobouk dolů před kluky, kteří pomohli U15 a poté ještě zvládli většinu zápasu s námi. Pozitivní byl i přínos střídajících hráčů, kteří bojovností nakopli zbytek týmu. Věřím, že kdyby se hrálo o 10 minut déle, zápas bychom srovnali, ne-li otočili.