V neděli 9. června sehráli starší žáci U15 mistrovské utkání ve Vyškově.
2:1

Branky: Havlík

Sestava FC Žďas Žďár nad Sázavou: Navrátil - Teplý, Bobula (68. Krajíc), Irovský, Svoboda, Odvárka - Šiljeg, Prokůpek, Pacal - Havlík, Kotovic

Komentář

K poslednímu venkovnímu zápasu jsme v neděli zajížděli do Vyškova, k již jistému vítězi celé soutěže. Našim cílem bylo trochu znechutit domácím oslavy. Vše vzalo za své už v první minutě, přestože jsme chtěli do utkání vstoupit jednoduchou hrou bez zbytečného risku. Bohužel po lehkovážné rozehře ze středu obrany to bylo 0:1. Velkým plusem bylo, že tato situace s hosty nezamávala. Naopak, zpřesnila se kombinace a touha o vyrovnání přinesla i brankové příležitosti, ale střely Havlíka, Svobody a hlavičky Bobuly či Prokůpka gól nepřinesly.

Druhý poločas začal opět velkou aktivitou hostujícího mužstva, ale jak je již naším zvykem, nevyvarovali jsme se další hrubky. Tentokrát si vybral slabší chvilku žďárský brankář - 0:2. Do zápasu nás dostal zpět Havlík, kdy po krásném sólu nedal domácímu brankaři šanci - 1:2. Závěrečný tlak hostů přinesl sérii rohů, ale bohužel bez gólového efektu. Nicméně výkon proti vítězi soutěže byl velmi kvalitní, za který si kluci zaslouží pochvalu.