V neděli 2. června přivítali starší žáci U15 v divizním utkání na domácí umělé trávě Kuřim.
25. kolo | 2. 6. 2024 |
MSŽD-D U15
FC Kuřim
2:0

Branky: Hauptman, Smutka

Sestava FC Žďas Žďár nad Sázavou: Navrátil - Musil (58. Němec), Svoboda, Bobula, Pacal - Hauptman (65. Sláma), Prokůpek, Havlík, Šiljeg - Kotovic, Smutka (70. Beneš)

Do utkání s Kuřimí jsme z mnoha důvodů byli nuceni nastoupit v dost kombinované sestavě. Sluší se moc poděkovat klukům a trenérům z U14, že nám vypomohli. Ve hře bylo i přeložení zápasu, ale hosté nám bohužel nevyhověli.

Začátek zápasu byl opatrný jen pár minut. Poté převzali větší aktivitu domácí, která vyústila první brankou v 6. minutě. Svojí rychlost využil v křídelním prostoru Smutka a přesnou přihrávkou vybídl ke skórování Hauptmana a ten se z malého vápna nemýlil - 1:0. Hosté z Kuřimi se snažili hru vyrovnat. Dařila se jim kombinace, držení míče i hra 1v1, ale jen 3/4 hřiště. Domácí byli tentokrát stoprocentní v defenzivní činnosti na pomezí pokutového území. Větší šanci si hosté nevytvořili. Do konce prvního poločasu jsme si vypracovali ještě několik slibných příležitostí, ale bez brankového úspěchu.

Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně. Po jednom z mnoha rohů se ve vápně nejlépe zorientoval výborně hrající Smutka a bylo to v 44. minutě - 2:0. Nadále byla aktivita na naší straně, vytvářeli jsme si i brankové příležitosti, ale buď nás vychytal brankař nebo jako po Prokůpkově hlavičce byla proti branková konstrukce. První vítězství v jarní části je naprosto zasloužené.