V sobotu 18. května sehráli starší žáci U15 mistrovské utkání s Havlíčkovým Brodem.
23. kolo | 18. 5. 2024 |
MSŽD-D U15
FC Slovan Havlíčkův Brod
2:4

Branky: Prokůpek, Odvárka

Sestava FC Žďas Žďár nad Sázavou: Janoušek - Bobula, Kotovic (40. Šiljeg), Svoboda (63. Smutka), Irovský, Pacal, Prokůpek, Krajíc (86. Navrátil), Teplý, Havlík, Odvárka

Do krajského derby jsme nastoupili s touhou odčinit poslední nevydařená utkání. Začátek utkání byl oboustranně opatrný. Žádný z týmů nechtěl udělat chybu. Postupně se do náznaků šancí dostávali domácí fotbalisté, ale bohužel zůstalo jen u náznaků. Zato soupeř hned první chybu domácích využil v úvodní gól. Do konce prvního poločasu se obraz hry nezměnil a tak se šlo do šaten za stavu 0:1.

Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí a odměnou jim byl vyrovnávací gól. Po rohu se prosadil Prokůpek. Bohužel remízový stav trval jen krátce. Tak jako v minulých zápasech jsme se nevyrovnali hrubých chyb, které soupeř pohodlně trestal. Do zápasu jsme se mohli vrátit v 64. minutě, kdy na rozdíl jedné branky snížil z penalty Odvárka, ale naděje žila pouze dvě minuty. Další hrubka a bylo po zápase.

Ohlasy k utkání

Dnešní prohra jde za mnou. Snažil jsem se na popud neúspěšné zápasové série něco změnit. Zásah do jednotlivých řad se nezdařil. Na novém postu se dařilo pouze Pacalovi. Ostatní zahráli hodně pod svoje možnosti.