V neděli 17. března sehráli starší žáci mistrovské utkání na umělé trávě v Havlíčkově Brodě.
14. kolo | 17. 3. 2024 |
MSŽD-D U15
FC Slovan Havlíčkův Brod
3:3

Branky: Prokůpek, Janoušek, Bobula

Sestava FC Slovan Havlíčkův Brod: Navrátil - Teplý, Irovský, Kotovic, Odvárka - Pacal, Prokůpek, Bobula, Šiljeg - Janoušek (77. Sláma), Krajíc

Do krajského derby vstoupili aktivněji domácí. Hosty zatlačili na jejich polovinu přesnou kombinací a větší aktivitou v osobních soubojích. Do vyložené šance se domácí sice nedostali, ale vytvořili si několik standardních situací. Právě po jedné z nich otevřeli domácí v 13. minutě skóre.

To, že se s domácími dá hrát přinesla 18. minuta, kdy se do slibné šance dostal Bobula, ale bohužel se k přesnému zakončení nedostal. Vyrovnání přišlo o několik minut později, kdy se po rohovém kopu prosadil hlavou Prokůpek 1:1. Od tohoto okamžiku se hra vyrovnala, což nám paradoxně uškodilo. Hru jsme příliš otevřeli, čehož domácí těsně před koncem poločasu dvakrát využili a do šaten se šlo za stavu 3:1.

O poločase jsme pozměnili organizaci hry a do druhého poločasu šli s velkým odhodláním otočit průběh utkání. Hra byla o proti prvnímu poločasu daleko vyrovnanější. Postupně se nám zlepšila kombinace, úspěšnější jsme byli i v osobních soubojích. V 46. minutě našel Bobula rozběhnutého Janouška a ten ať tísněn prostřelil domácího gólmana 3:2. Asi nejhezčí moment utkání přišel v 63. minutě, kdy bleskově rozehranou standardní situaci Irovským nádherně zakončil Bobula 3:3. Přes velkou snahu a nasazení obou mužstev se již skóre nezměnilo.

Ohlasy k utkání

Asi zasloužená remíza. Já osobně mám velkou radost z přístupu kluků k utkání. Od první do poslední minuty bylo velké nasazení a i přes to, že se utkání nevyvíjelo dobře, byla velká touha to změnit. Tohle jsou přesně ty zápasy, které nás posouvají dál. Klukům gratuluji.