V sobotu 24. února přivítali na domácí umělé trávě starší dorostenci Vysočinu Jihlava.
0. kolo | 24. 2. 2024 |
U19-PU
FC Žďas Žďár nad Sázavou
FC Vysočina Jihlava
3:5

Branky: Suský, Chmelíček, Vaverka

Sestava FC Žďas Žďár nad Sázavou: Cymrykovyč - Hotárek, Hendrich, Mihok (75. Síč), Polanský (80. Suský) - Chmelíček, Lysák (45. Polívka) - Brusenbauch (45. Dočekal), Prudík, Vaverka (60. Šerejch) - Suský (75. Zych)

Ohlasy k utkání

Dnes jsme ve většině času tahali za kratší konec. Bylo znát, že soupeř hraje vyšší soutěž a výsledek odpovídá průběhu.

Utekl nám úvod utkání, kdy jsme si pomaleji zvykali na rychlejší tempo hry, soupeřovo napadání při naší rozehře a také větší útočnou aktivitu. Tři obdržené branky po standardních situacích však byly zbytečné a bez nich by se nám dýchalo lépe. Musíme si však počínat aktivněji a situace lépe zvládat, protože dnes rozhodly utkání. Pozitivní bylo, že jsme se dokázali z nepříznivého stavu 1:4 zvednout a jít až do kontaktu na 3:4, kdy soupeř polevil v koncentraci.

Máme ještě čtrnáct dní do mistrovského utkání, kdy budeme pracovat na celkové souhře, zaměřit se musíme také na standardní situace, zrychlit přechod do útočné fáze a vyvíjet větší aktivitu a kvalitu v ofenzivě. Utkání bylo přínosné, naskočili Lysák, Polívka a Brusenbauch po třítýdenní zdravotní pauze. Citelně nám dnes chyběli jindy hráči základu Pelikán a Mikišek.
Věřím, že v posledním přátelském utkání příští týden nastoupíme již v sestavě, která se bude blížit hlavní sezóně a že někteří kluci doženou tréninkové manko.