V sobotu 16. března odehráli fotbalisté B-týmu FC Žďas svůj poslední přípravný zápas před startem jarní části soutěže. Na domácím hřišti přivítali tým ze Světlé nad Sázavou.
0. kolo | 16. 3. 2024 |
B-PU
FC Žďas Žďár nad Sázavou B
FK Bohemia Světlá nad Sázavou
4:1

Branky: 30. a 60. Kunstmüller, 1. Machatka, 72. Frieb

Sestava FC Žďas Žďár nad Sázavou B: Šenkýř (46. Chmelík) - Osmík, Matoušek P., Havlík, Klouda - Pelikán, Zažímal (46. Matoušek J.), Kulhánek, Kunstmüller - Machatka (60. Frieb) - Srnský D.

Úvod zápasu byl divoký. Hned po rozehrávce propadl míč za obranu hostů a Machatka si v situaci jeden na jednoho věděl rady - 1:0. Hned na to domácí chybovali v rozehrávce a hosté je z rychlého brejku potrestali - 1:1. Po půl hodině hry si došel do velkého vápna David Srnský pro faul. Kulhánek mířil z pokutového kopu do břevna, ale Kunstmüller rychle zareagoval a míč dostal do sítě - 2:1. Zbytek prvního dějství měli domácí pod kontrolou a do přestávky se už skóre nezměnilo.

Obraz hry se nezměnil ani po pauze. V 60. minutě prošel hostující obranou Kunstmüller a míč poslal přesně k tyči - 3:1. Poslední slovo si vzal v 72. minutě střídající Frieb, když prudkou ránou k tyči zužitkoval zpětnou přihrávku - 4:1. Zbytek zápasu se už jen dohrával.

Celou FOTOGALERII najdete ZDE.

Ohlasy k utkání

Martin Mužátko (trenér): „Po bláznivém úvodu jsme měli zápas pod kontrolou a zaslouženě jsem vyhráli vyšším rozdílem. Teď už se soustředíme na start jarní části, kde výsledky z přípravy nebudou hrát vůbec žádnou roli.“