V neděli 3. března odehrálo béčko svůj druhý zimní přípravný zápas. Tentokrát na domácím hřišti přivítalo tým TJ Družstevník Bory.
0. kolo | 3. 3. 2024 |
B-PU
FC Žďas Žďár nad Sázavou B
TJ Družstevník Bory
7:2

Branky: 34. a 42. Peňáz Z., 15. Kunstmüller, 29. Matoušek P., 47. Havlík, 49. Srnský M., 67. vlastní

Sestava FC Žďas Žďár nad Sázavou B: Chmelík - Matoušek P., Havlík, Peňáz T., Přibyl - Matoušek J., Klouda, Kulhánek, Peňáz Z. - Kunstmüller - Srnský M.

Domácí byli od samého začátku lepším celkem a vyjádřili to i gólově. V 15. minutě po dobrém napadání žďárských uzmul míč Kunstmüller a střelou na přední tyč otevřel skóre. Hosté sice hru vyrovnali, ale gólově se prosadit nedokázali. Naopak ve 29. minutě domácí podnikli po pravé straně akci na jeden dotek a Petr Matoušek ji zakončil krásnou křížnou střelou - 2:0. Hned na to hosté znovu chybovali v rozehrávce a Zdeněk Peňáz uklidil míč do prázdné brány. Ten samý hráč stihl do poločasu skórovat ještě jednou a první půle tak skončila jasně 4:0 ve prospěch Žďáru.

Jak skončila první polovina, tak začala i druhá. Nejprve se trefil Havlík, který zůstal sám na zadní tyči. A ihned poté se prosadil důrazný Michal Srnský - 6:0. V 67. minutě trápení hostů vyvrcholilo ve vlastní gól a brankový rozdíl byl už o sedm branek. Čisté konto se však domácím udržet nepodařilo, když nabídli Borům dvě branky. Hosté se prosadili po rychlém brejku a po centru z kraje hřiště a korigovali konečné skóre na 7:2.

Ohlasy k utkání

Zápas zhodnotil i trenér mužstva pan Martin Mužátko: „I přes velký počet absencí jsme v první půli měli hru pod kontrolou a kromě čtyř branek jsme ještě několik šancí zahodili. Po přestávce jsme i nadále soupeře přehrávali. Bohužel jsme po 70. minutě vypnuli a Bory pustili do hry. Musíme se zaměřit na to, abychom udrželi pozornost po celý zápas. Proti silnějším soupeřům se nám tyto výpadky mohou zle nevyplatit. Jinak jsem s výkonem spokojený."