V sobotu 24. února vstoupilo do herní fáze přípravy také béčko FC Žďas. Ve svém prvním přátelském zápase na Bouchalkách přivítalo tým TJ Sapeli Polná.
0. kolo | 24. 2. 2024 |
B-PU
FC Žďas Žďár nad Sázavou B
TJ Sapeli Polná
3:2

Branky: Zažímal, Srnský, Kunstmüller

Sestava FC Žďas Žďár nad Sázavou B: Chmelík - Klouda, Peňáz, Havlík, Matoušek P. - Srnský M., Zažímal, Kulhánek, Kunstmuller - Machatka - Srnský D. (Matoušek J., Pelikán, Přibyl)

Polná jakožto šestý tým Krajského přeboru Vysočiny mělo za sebou povedenější podzim než Žďár. Tuto pozici však v zápase nepotvrdila. Již od začátku byli domácí lepším celkem a projevilo se to také na skóre. Nejprve za vápnem napřáhl Mikuláš Zažímal a trefou přesně k tyči poslal Žďárské do vedení. Pouze chvíli na to si za obranou s brankářem pohrál David Srnský a skóre bylo hned o dvě branky.

Hosté sice dokázali kvůli nedůrazu ve vápně snížit na 2:1, ale před koncem půle se prosadil šajtlí útočník domácích Robin Kunstmüller. První půle tak skončila skórem 3:1 pro naše béčko. Po poločasové pauze domácí ztratili míč po nepovedené rozehrávce a hosté dokázali příležitost ihned využít. Zbytek půle se nesl ve velmi vyrovnaném duchu, ale i přes značné množství šancí na obou stranách již branka k vidění nebyla. B-tým tak vstoupil do přípravy vítězně, Polnou porazil 3:2.

Ohlasy k utkání

Po zápase nabídl své hodnocení i trenér béčka Martin Mužátko: „V první půli jsme hráli dle našich představ a na hřišti to bylo znát. Byli jsme na míči a soupeř nevěděl kudy kam,“ pochvaloval si prvních pětačtyřicet minut. K té druhé byl však kritičtější: „Po přestávce se do naší hry vkradla nepřesnost a proti první půlce to byl jen slabý odvar. Musíme se vyvarovat zbytečně inkasovaným brankám, které nás zbytečně srazili.“