Těžká prověrka čekala fotbalisty A-týmu FC Žďas ve čtvrtém přátelském utkání zimní přípravy. Na Bouchalky dorazilo družstvo Bohunic, které na letošní sezónu využilo možnosti mimořádného postupu do MSFL.
0. kolo | 17. 2. 2024 |
A-PU
FC Žďas Žďár nad Sázavou
TJ Tatran Bohunice
1:1
(1:0)

Komentář

Sobotní ráno nasvědčovalo tomu, že nás čeká duel v deštivém prostředí. Postupně se však podmínky zlepšovaly a mohli jsme si tak užít povedené fotbalové dopoledne. Domácí nastoupili do prozatím nejtěžší zkoušky přípravy, jelikož doposud soupeřili pouze s týmy krajského přeboru a divize. Žďárští však v plném složení ve zkoušce obstáli. Dařilo se v presinku i tvoření šancí, což vyrovnalo soupeřovu kvalitu na balónu. Výsledkem snažení byl gól, díky kterému žďárští opanovali první poločas.

V podobném trendu pokračoval i druhý poločas, žďárští byli blízko ke vstřelení druhého gólu, ale tyč brány gólmana hostů tomu zabránila. Zlomová byla 78. minuta, ve které si Bohunice vybojovali penaltu, kterou později chladnokrevně proměnili. Na výsledku se do konce utkání již nic nezměnilo a oba týmy tak odchází smírně 1:1.

Rozhovor: Jan Nedvěd

„Myslím si, že nás dostatečně prověřili a jsem rád, že jsme obstáli. Šancí jsme měli určitě více a herně jsme byli lepší taky,“ řekl v pozápasovém rozhovoru domácí Jan Nedvěd. Dále se také rozpovídal o tom, co je do budoucna potřeba zlepšit. „Určitě musíme zapracovat na proměňování šancí a získat velký klid v koncovce, což nás může v budoucnu mrzet. Ale myslím si, že se v tom docela dobře posouváme,“ řekl na závěr.

Celý rozhovor s Honzou Nedvědem si můžete pustit zde: https://fb.watch/qj12zbfZFL/

Na Bouchalky můžete zavítat podpořit áčko zase v sobotu, kdy dorazí tým z Hlinska.