Sobotní odpoledne patřilo na Bouchalkách duelu Žďáru s Chotěboří. Jednalo se o třetí přátelské utkání áčka v rámci přípravy na jarní část Divize D.
0. kolo | 10. 2. 2024 |
A-PU
FC Žďas Žďár nad Sázavou
FC Chotěboř
7:3

Branky: Sodomka, Krajčo, Mikíšek, Srnský D., Švoma, Horák, Nedvěd

Sestava FC Žďas Žďár nad Sázavou: Jícha - Novotný, Pelikán, Fiala, Matoušek - Švoma, Prudík (46. Nedvěd), Sodomka, Mikíšek (46. Horák) - Starý (46. Veselský), Krajčo (46. Srnský D.)

Komentář

Dosavadní bilance mužů v přípravě byla jedna remíza a jedna prohra. Žďárští tak proti Chotěboři bojovali o první výhru tohoto kalendářního roku. Aktuálně třetí celek Krajského přeboru Vysočiny však začal utkání dobře, když se dostal do vedení. Začátek utkání se nesl ve vyrovnaném duchu, ale později přišla rychlá smršť gólů domácích a do kabin se tak šlo za skóre 3:1 pro Žďár.

Nastavený trend pokračoval i ve druhém dějství, Žďáráci vedli po zhruba hodině hry už 7:1 a bylo tak jasné, že si dojdou pro vítězství. Poslední minuty však hráči Chotěboře nezanedbali a dokázali skóre ještě korigovat na konečných 7:3 z pohledu domácích. Áčko si tak připsalo první výhru přípravy a gólově se naladilo na zbytek přátelských utkání.

Trenér Václav Pohanka mohl po zápase být spokojen zejména z útočnou fází: „Přes nespočet absencí se nám dařilo ve finální fázi, kde jsme dokázali gólově vyřešit nabídnuté brejkové situace. I v postupném útoku jsme se dokázali prosadit přes obranu soupeře. Prostor ke zlepšení naopak vidí v omezení nevynucených ztrát:Měli jsme spoustu nevynucených ztrát, za to nás příští třetiligový soupeř z Bohunic bude trestat. Další nedostatky si musíme rozebrat a výrazně se v nich zlepšit.

Další zápas čeká muže zase v sobotu, kdy na Bouchalkách přivítáme Bohunice. Zapište si do kalendáře výkop v 11 hodin a dorazte kluky podpořit!

Fotogalerie