Mužské áčko zavítalo v sobotu na půdu Boskovic, kde odehrálo druhý přátelský zápas v rámci zimní přípravy. V úvodním duelu mužstvo podlehlo Vysokému Mýtu, takže se svěřenci Václava Pohanky snažili o první výhru v letošním kalendářním roce.
0. kolo | 3. 2. 2024 |
A-PU
FC Boskovice
3:3

Žďárští bohužel do svého jediného venkovního duelu přípravy nevstoupili dobře. Hned v první minutě se nepovedla rozehrávka a Boskovice, aktuálně druhý celek krajského přeboru Jihomoravského kraje, se dostali do vedení. I po zbytek poločasu převládala na obou stranách útočná fáze, k vidění bylo hned několik povedených akcí a jedna branka na každé straně. Po 45 minutách jsme tak prohrávali 1:2.

Ve druhé polovině se však hra čím dál více přelévala na naší stranu. Dařilo se tak zejména díky aktivnímu presinku, který dostával soupeře do problémů. Výsledkem snažení bylo i vyrovnání, kterého jsme docílili a zápas tak skončil nerozhodně 3:3. „Utkání naprosto splnilo svůj účel a věřím, že kluci se přesvědčili o platnosti herních principů, které chceme do hry dostávat v daleko větší míře než doposud,řekl kouč Václav Pohanka po zápase.

Šanci podpořit áčko FC Žďas budete mít už zase v sobotu, kdy na domácím hřišti hostíme fotbalisty Chotěboře. Výkop duelu je v 15 hodin, těšíme se na vás!