Za jarního počasí nastoupila U15 k úvodnímu přípravnému zápasu. Soupeřem nám byl účastník stejné divizní soutěže jako domácí tým.
0. kolo | 10. 2. 2024 |
U15-PU
FC Žďas Žďár nad Sázavou
FC Kuřim
2:2

Branky: Šiljeg, Havlík

Sestava FC Žďas Žďár nad Sázavou: Janoušek - Teplý, Kotovic, Irovský, Prokůpek - Pacal, Krajíc, Havlík, Šiljeg - Svoboda, Navrátil (Brovko, Bečvář)

Komentář

Domácí tým již nastoupil bez Tomana, který odešel na přestup do Slovácka. Z různých důvodů chybělo ještě několik hráčů, proto byla sestava domácích dost improvizovaná. V 15. minutě pro zranění odstoupil zraněný Kotovic a zbytek utkání jsme odehráli s brankařem v poli.

Začátek zápasu byl ve znamení drtivé převahy hostujícího mužstva. Domácím se nedařila kombinace a prohrávali osobní souboje. Velký problém nám dělalo vysoké napadání soupeře. Poločasový výsledek 1:2 byl pro nás ještě milosrdný.

Do druhého poločasu jsme vstoupili mnohem aktivněji, zlepšili jsme pohyb, dařil se nám rychlý přechod do útočné fáze. Soupeře jsme dostávali pod tlak, bohužel nás zradila koncovka. Z mnoha šanci jsme se prosadili jen jednou a tak konečný výsledek 2:2 je spravedlivý.