V neděli 28. ledna nastoupili za krásného zimního slunečného počasí mladší žáci U12 v domácím prostředí proti celku Svitav.
0. kolo | 28. 1. 2024 |
U12-PU
TJ Svitavy
9:4

Branky: 5., 61. a 71. Bobula, 58., 80. a 83. Vališ, 1. Pešava, 40. Poul, 72. Málek

Sestava FC Žďas Žďár nad Sázavou: Kubíček - Bartoš, Mach - Málek, Pešava, Bobula, Poul - Kántor, Vališ (Hoang)

Do utkání jsme nastoupili bez pěti nemocných hráčů. Od začátku zápasu jsme se ale zakousli do soupeře a z první akce jsme skórovali. V 5. minutě jsme zvýšili na dvougólový náskok a zdálo se, že půjde o jednostrannou partii. Hosté však byli v další patnáctiminutovce jasně lepším celkem nepouštěli nás za půlku hřiště a po zásluze vyrovnali. My jsme se posléze postupně vymanili z tlaku soupeře a ve 40. minutě šli opět do vedení.

V druhé části zápasu se hrálo dlouho bez vstřelené branky, až v 58. minutě se nám podařilo vstřelit branku na 4:2 . Během dalších deseti minut jsme přidali další tři branky a bylo rozhodnuto. V závěru se ještě blýskl několika efektivními zákroky Kubíček.

Ohlasy k utkání

Potýkáme se s velkou marodkou a tak dostali šanci i hráči širšího kádru. Až na asi dvacetiminutovou pasáž, když jsme nepochopitelně vypadli z role můžeme být s utkáním spokojeni. S jedním střídajícím hráčem si všichni hráči hrábli až na dno svých sil. Svitavy ať měli nejméně cca 3 hráče na střídání začali v poslední třetině zápasu trochu odpadat fyzicky. Jinak se soupeř snažil hrát kombinační fotbal bez nakopávání, což prospělo ke kvalitě utkání. Nám několikrát chyběl klid na míči a někdy i konstruktivní rozehra, shrnul utkání trenér Petr Procházka.