K první přípravě vyběhlo v sobotu 27. ledna béčko žáků, když jeho soupeřem na domácí umělé trávě byl Měřín.

FC Žďas Žďár n.S. B - Jiskra Měřín 4:3 (2:2)

Branky: Mach, Hoang, Kachlík, Šulc

Sestavy: Kubíček - Mach, Netopilík, Vostřežanský, Krejčí, Kachlík, Šulc, Kántor, Hoang, Večeřa, Košťál.

Za mrazivého počasí se oba soupeři od začátku utkání snažili rozehřát a prvních pět minut se hrálo běhavě od branky k brance. Byli to nakonec jako první domácí, kteří se v 5. minutě dostali do vedení. Ondra Mach ukončil obléhání měřínské branky a z dálky prostřelil vše co mu stálo v cestě - 1:0. Domácí se pod dojmem vedení se svým náskokem nespokojili a snažili se přidat další branky. Bohužel dvacetiminutové dobývání branky Měřína navýšení skóre nepřineslo, ať na to příležitosti byly. Hostující brankář však držel hosty svými zákroky ve hře. Hosté se osmělili a začali postupně domácí přehrávat a ve 25. minutě během necelé minuty obrátili skóre ve svůj prospěch - 1:2. Do konce poločasu byli dále měřínští lepším celkem, ale domácí se pět minut před koncem dostali do rychlého brejku. David Hoang se neukvapil a krásnou křížnou střelou do protipohybu brankáře vyrovnal - 2:2. Poločasový hvizd rozhodčího byl pro všechny promrzlé signálem se zahřát ve vytopené šatně.

Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí, kteří se snažili kombinovat na půlce Měřína, ale v koncovce se jim nedařilo. Hosté se dostávali z brejků před Kubíčka, který několikrát dobře zasáhl a tak skóre zůstávalo dlouho beze změny. Až v 50. minutě se po nepřehledné situaci před brankou Měřína dostal míč ke Kachlíkovi, který ho doslova dotlačil za brankovou čáru - 3:2. Domácí se z vedení ale dlouho neradovali. Po špatné rozehře od domácí branky se v 55. minutě prosadili hosté a začínalo se od znova - 3:3. Nakonec se štěstí deset minut před koncem přiklonilo na stranu domácích, kteří po střele Šulce vstřelili rozhodující branku - 4:3. Závěrečná snaha hostů o vyrovnání se v poslední minutě nezdařila a tak se mohli radovat domácí, kteří si připsali jednogólové vítězství.