FC Žďas Žďár nad Sázavou
SK Líšeň B
2:1

Komentář

Do zápasu měli lepší vstup hosté, když z 30 metrů vystřelil ve 2. minutě Hanuš a střelou k tyči překvapil Jíchu - 0:1. Naštěstí netrvalo dlouho a domácí ve 13. minutě vyrovnali. Šerý rychle vhodil aut a Sodomkův centr z pravé strany hlavou zakončil Krajčo - 1:1. V další šanci se objevil ve 28. minutě Šerý,ale centrovaný míč z levé strany poslal nad branku. Kanonýr domácích se zatím zastřeloval, ale v 43. minutě již pálil přesně, když si našel kousek za vápnem odražený míč, který poslal nechytatelně k tyči - 2:1.První poločas nabídl minimum šancí, ze kterých vytěžili domácí zasloužený jednogólový náskok.

Druhý poločas mnoho fotbalové krásy nenabídl. Domácí se soustředili na defenzivu a hosté se snažili vyrovnat. Mnoho šancí ale neměli,hrálo se především ve středu pole.Největší šanci na vyrovnání měl v 60. minutě Horký, který se dostal k odraženému míči ve vápně, ale jeho volej letěl vedle. Domácí měli zase šanci definitivně rozhodnout v 85. minutě, ale Šerý penaltu neproměnil.Domácí to ale nakonec mrzet nemuselo a mohli tak oslavit po závěrečném hvizdu rozhodčího zasloužené první tři body nové sezóny.