Fotbalisté FC Žďas vyjeli k dalšímu ligovému kolu na půdu Staré Říše. Zde po trefě Honzy Nedvěda na 2:1 usilovali o vítězství, ale to nakonec zhatila vyrovnávací trefa domácích.

Počet diváků: 110

Sestava FSC Stará Říše: Dutka - Tupik D., Kryštůfek, Lát, Tupik O. (82. Borzenko), Kvych, Čížek, Pokorný (82. Drovalov), Pospíchal, Špalek, Trojan (46. Zarovnii)

Sestava FC Žďas Žďár nad Sázavou: Jícha - Trojánek, Veselský, Vitásek, Dočekal, Starý, Švoma, Sodomka, Severa, Jiroušek, Nedvěd

Oba týmy do utkání vstoupily aktivně a hned po pár vteřinách měl Sodomka slušnou střeleckou pozici, ale nedůraznou střelu domácí brankář lapil. Zhruba po deseti minutách hlavičkoval Švoma, ale míč pouze poskakoval po brankové čáře, který domácí zadáci odpálili z dosahu branky. Po čtvrt hodině jsme propadli v obranné činnosti, ale soupeř zaváhání nevyužil. Ve 22. minutě po špatné komunikace domácích vyzobl míč Starý, ale odkrytou branku netrefil. Bohužel se nám v defenzivě nevyhnuly individuální chyby a soupeř měl stoprocentní šanci ke skórování, kterou dobrým obranným zákrokem zneškodnil Vitásek. Na konci poločasu zívala prázdná branka na Trojánka po podběhnutém rohu domácím gólmanem, ale stav utkání se opět nezměnil.

Skóre se měnilo téměř po 20 minutách druhé půle, kdy domácí Špalek využil našeho špatného vystoupení a střelou na zadní tyč propálil Jíchu. Inkasovaný gól nás nepoložil a stále jsme usilovně dobývali obrannou vozbu domácích. Uběhlo pouhých pět minut a Starý připravil skvělou pozici Severovi a ten až z dorážky dostal míč do sítě - 1:1. Pět minut před koncem jsme se zaslouženě dostali do vedení po pěkné střele Nedvěda, ale po pár vteřinách hry soupeř využil důrazu, nutno podotknout za hranou pravidel, který rozhodčí přehlédl a z nepovedeného centru se míč od tyče odrazil do Dočekala a skončil v síti na konečných 2:2.

Ohlasy k utkání

Těžko se mi hledají slova takto krátce po utkání. V obranné činnosti se musíme zásadně zlepšit, dnes jsme soupeři darovali tři gólové šance a jednu z nich využil. To se nesmí opakovat. V útočné fázi jsme hráli velice slušně, soupeř s námi měl velké problémy. Šancí jsme si vypracovali dostatek, což znamená, že musíme být efektivnější a klidnější v zakončení samém. Řešení předfinální fáze nebylo také úplně správné a přesné, čímž jsme se připravili o několik gólových šancí. A posledním bodem, pro který opravdu těžko hledám slušná slova, jsou opakované hrubé chyby rozhodčích v náš neprospěch. Již čtvrté utkání po sobě naše úsilí hatí svými fatálními chybami. Dnes jasný úder loktem do obličeje Vitáska v souboji na hranici vápna před vyrovnávacím gólem na 2:2, který rozhodčí ignoruje,“ řekl po utkání trenér pan Václav Pohanka.