Branky: 8. Vitásek, 16. Severa, 64. Švoma, 76. Trojánek - 75. Šimon, 86. Morava

ŽK: 45. Sodomka - 52. Poul, 69. Rajtmajer

Počet diváků: 150

Sestava FC Žďas Žďár nad Sázavou: Jícha - Novotný, Trojánek, Fiala, Veselský (61. Švoma), Horák (61. Starý), Vitásek (67. Dočekal), Krajčo (73. Henzl), Sodomka, Severa (73. Jiroušek), Nedvěd

Sestava FK Maraton Pelhřimov: Leška - Šimon, Rajtmajer, Homolka (69. Honzl), Smejkal, Morava, Hotovec (46. Niederle), Fikar (58. Zacha), Viktora, Jiřík, Poul (75. Adam)

Povedený střelecký začátek
Žďárští vstupovali do důležitého souboje o tři body po dvou ofenzivně bídných zápasech. Na to však dali zapomenou ihned z kraje utkání. Nejprve v osmé minutě propálil gólmana hostí z úhlu Čestmír Vitásek. Za dalších osm minut se vydal po krásné kombinační akci sám na branku Přemysl Severa a po čtvrt hodině Žďár vedl o dva góly. Hosté se celý první poločas nedostali k žádné větší šanci a naopak Žďár usiloval o navýšení skóre. To se mu ale i přes značné množství šancí a rohových kopů nepodařilo.

Gólový druhý poločas
V 55. minutě se mohl podruhé v zápase trefit Severa, ale jeho střela pouze orazítkovala horní tyč branky Davida Lešky. Domácí to však mrzet nemuselo, jelikož v 64. minutě se téměř ihned po střídání fantasticky zpoza vápna trefil Standa Švoma. Poté se ke slovu dostali i hosté, kteří dokázali korigovat skóre na 1:3. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat, když po centru z přímého kopu se na zadní tyči prosadil Tomáš Trojánek. Pelhřimov se v posledních minutách snažil o ofenzivní aktivitu, ale dokázal vstřelit už pouze jeden gól. Utkání tak končí vítězně pro domácí FC Žďas, který získává první jarní výhru poměrem 4:2.

Kompletní fotogalerii ze zápasu najdete ZDE.

Ohlasy k utkání

Sestřih utkání a rozhovory s trenérem Václavem Pohankou a střelcem druhého gólu Přemyslem Severou najdete zde: