V neděli 10. března se na Bouchalkách uskutečnilo dlouho očekávané derby mezi Žďárem a Vrchovinou. Duel v rámci prvního jarního kola divize sliboval zajímavou a vyhrocenou podívanou.

Počet diváků: 430

Sestava FC Žďas Žďár nad Sázavou: Jícha - Trojánek (80. Dočekal), Fiala (73. Veselský), Horák, Vitásek, Henzl, Krajčo (80. Jiroušek), Švoma (73. Starý), Sodomka, Severa, Nedvěd

Sestava SFK Vrchovina: Šmída - Švanda, Bača, Wolker, Sytař (90. Jelínek), Batelka, Šteffl, Partl (81. Boušek), Duba, Pulkrábek (90+4. Dobrovolný), Sádecký

Komentář

Šteffl přímým kopem poslal Vrchovinu do vedení
Začátek první půle se před 430 fanoušky nesl ve vyrovnaném duchu. K první šanci se v desáté minutě dostal hlavičkou Dalibor Krajčo, ale gólman Šmída jeho pokus lapil. V minutě jednadvacáté žďárští nastřelili z rohu břevno, ale následně se ke slovu dostali také hosté. Z přímého kopu se fantasticky trefil David Šteffl a hosté tak šli do vedení. Radost jim však dlouho nevydržela, jelikož již o dvě minuty později Lukáš Wolker tvrdě dohrál kapitána Žďáru Čestmíra Vitáska a obdržel červenou kartu. Domácí se díky početní výhodě dostali ke konci poločasu do tlaku, který však nedokázali využít.

Ofenzivní zmar Žďáru ve druhé půli
Žďár držel od začátku druhé poloviny mírnou optickou převahu, ale do vážnější šance se nedostal. Hosté však na ofenzivu nerezignovali a vyplatilo se jim to v 73. minutě, kdy Tomáš Duba využil závaru před brankou Tomáše Jíchy a vstřelil svůj první jarní gól. Žďár tak potřeboval ve zbylých zhruba dvaceti minutách vstřelit nejméně dvě branky. K velké šanci se dostal v 77. minutě, ale střela z voleje branku přestřelila. V druhé nastavené minutě se fanoušci konečně dočkali, zpoza vápna vystřelil Jakub Dočekal a snížil stav utkání na 1:2. K úplnému srovnání skóre však zbývalo málo času a úvodní duel jara tak pro fotbalisty FC Žďas končí prohrou.

Děkujeme všem fanouškům, kteří přišli na Bouchalky hráče podpořit a budeme se těšit v neděli 24. března v zápase proti Pelhřimovu. Fotky z utkání najdete ZDE. Partnerem utkání byla společnost DEL.