10. kolo | 8. 10. 2023 |
MSD-D
FSC Stará Říše
2:1

Do utkání jsme měli lepší vstup,ale hned v 1. minutě střela na hostující branku zablokovala její obrana.Ve 23. minutě se do obrovské šance dostali také hosté, ale z dobré pozice šla střela nad branku Šenkýře. Ve 26. minutě se již skóre měnilo. Na pravé straně se uvolnil Šerý a jeho centr našel hlavu Krajča, který poslal míč neomylně k tyči - 1:0. V 37. minutě to zkoušel střelou za vápnem Šerý, ale brankář Dutka jeho střelu vyrazil a dorážka domácích mířila nad branku. Ve 40. minutě se mohli domácí radovat podruhé,když zpětnou nahrávku Horáka od lajnové čáry poslal Sodomka do šibenice - 2:0.Tak také skončil za jasné převahy domácích první poločas.

Druhý poločas se domácí pokoušeli navýšit náskok v 62.minutě, ale přímý kop z levé strany trefil jen břevno Dutkovy branky. Přímý kop měli v 71. minutě k dispozici také hosté. Centr našel na malém vápně Borzenka, který hlavou snížil - 2:1. Do třetice přímý kop zkoušel zakroutit do branky v 77. minutě domácí Šerý, ale Dutka vytáhl skokem k tyči výborný zákrok.Víc šancí již tento souboj ze spodku tabulky nenabídl. Žďárští fotbalisté se tak po zasloužené domácí výhře posunuli na 11. místo v tabulce. Příští týden v neděli nás čeká od 15.00 hodin derby na hřišti Ždírce nad Doubravou.