Zbrojovka potvrdila roli favorita a postupuje

Fotbalisté Zbrojovky zvládli úspěšně 1.kolo MOL Cupu. Na hřišti divizního Žďáru splnili roli favorita a po výhře 4:0 postupují do dalšího kola.

FC ŽĎAS ŽĎÁR N.S. - FC ZBROJOVKA BRNO 0:4(0:2)

Rozhodčí: Černý ŽK: 2:0  Diváci: 726  Poločas: 0:2. Branky:  38. a 61. Zikl, 14. Ševčík, 78. Matula.
FC Žďas Žďár n. S.: Hajný - Zažímal (71. Růžička), Šindelka (25. Peňáz), Fiala, Vitásek, Šerý, Trojánek (54. Henzl), Požár (46. M. Pelikán), Švoma (46. Kunstmüller), Sodomka, Severa.

Zbrojovka se od úvodních minut snažila plnit roli favorita a tlačila se do zakončení. Martina Sedláka vychytal domácí gólman Hajný, chvilku poté Fousek z úhlu bránu těsně minul. V sedmé minutě se snažilo míč do domácí brány dotlačit po standardce hned několik hráčů, ale neuspěli.

Po deseti minutách hry si vzal slovo druhý nejmladší hráč v brněnské sestavě - Michal Ševčík. Nejprve po sólu trefil tyč, o tři minuty později po Barišově centru hlavou uklidil míč do sítě.- 0:1. A stále neměl dost - v 16. minutě pobídl ke střele Čermáka, jehož ránu zneškodnil Hajný.

Domácí se snažili přispěchat s odpovědí a zaměstnali Flodera dvojicí nebezpečných pokusů. Nejprve střílel z vápna ve 20. minutě Šerý poté o deset minut později Severa. Brněnský gólman ale oba střelecké pokusy zneškodnil. To jako varování stačilo a po půlhodině hry si Zbrojovka vzala iniciativu zpět. Další závar ještě branku nepřinesl, ve 37. minutě ovšem Bariš druhou asistencí vybídl ke skórování Martina Zikla - 0:2. Na jehož pokus si gólman sice sáhl, ale zastavit jej nedokázal. V závěru půle pak hosté zahrávali několik rohových kopů, skóre se už ale neměnilo.

Do druhého dějství poslali brněnští trenéři Hladíka s Přichystalem. Oba se snažili zaměstnávat obranu soupeře a Žďár se v této pasáži na útočnou polovinu příliš nedostával. Vše zakončil po patnácti minutách třetí gól. Přichystal vnikl do vápna, jeho pokus gólman Hajný vyrazil, ale brněnský hráč stihl ještě přihrát Martinu Ziklovi a ten míč uklidil pod břevno - 0:3.

Následně zkoušel štěstí znovu Přichystal, pěknou ránu z úhlu Hajný efektně vyrazil. Domácí se nevzdávali a sympaticky se až do konce utkání snažili o překonání brněnské obrany, pokusy o ofenzivní výpady ale končily většinou ještě před Floderem a nedosahovaly takové úrovně nebezpečí, jako šance z první půle.

V průběhu hry se na hřiště dostali i zbylí hostující náhradníci, přičemž pro Rogožana s Matulou se jednalo o vůbec první soutěžní zápas v "áčku". A nakonec se druhý jmenovaný díky spolupráci střídajících hráčů zapsal i do statistik. Barnabáš Lacík odcentroval z levé strany hřiště a Fabián Matula krásnou hlavičkou poslal míč mimo dosah gólmana - 0:4.

Ve zbytku utkání už se skóre neměnilo. Brňané tak splnili roli favorita a díky dvěma gólům v každém z poločasů zvítězili ve Žďáru 4:0.