Z krajského derby vezeme cenný bod!

V rámci prvního jarního kola moravskoslezské divize D v sobotu 26. března přivítali fotbalisté H.Brodu v krajském derby Žďár nad Sázavou. Utkání nakonec nepoznalo vítěze a oba týmy si rozdělily po jednom bodu.

H.BROD - ŽĎÁR N.S  1:1(0:1)

Rozhodčí: Svoboda  ŽK: 3:2  Diváci: 120  Poločas: 0:1. Branky:  48.Turek – 5. Peca vlastní
FC Žďas Žďár n. S.: Jícha – Peňáz, Dvořák(75.Henzl), Vitásek, Požár - Švoma,Sodomka(87.Otava), Novotný - O.Starý, A.Starý(59.Homolka),Šerý.

Fotbalisté Žďáru měli do derby utkání doslova raketový vstup. Už po pěti minutách Šerý zatáhl míč po levé straně a jeho centr si srazil domácí Peca do vlastní brány. - 0:1.A žďárští fotbalisté měli i další příležitosti. V 18. minutě dostal pěknou přihrávku Šerý, ale jeho střelu Mazánek chytil. V 37. minutě dostal do dobré pozice míč Adam Starý, ale špatným prvním dotekem se o šanci připravil. V 43. minutě se dostali ke slovu také domácí, ale jejich střela těsně minula Jíchovu tyč. První poločas vyzněl lépe pro žďárský tým.

Vstup do druhého poločasu se lépe vydařil domácím a po centru na zadní tyč zakončoval v 48. minutě bývalý žďárský hráč Roman Turek - 1:1. Další průběh mnoho šancí nepřinášel. Za zmínku stojí 66. minuta a domácí střela v dobré pozici, která šla jen kousek nad horní tyč. Žďárští se dostali do své šance v 76. minutě, kdy Ondřej Starý přehazoval Mazánka,ale i jeho pokus skončil nad horní konstrukcí. Domácí byli ve druhé části poločasu aktivnější, ale do mnoha šancí se nedostávali.Poslední větší závar domácích vedený v 86. minutě po levé straně hostující obrana vyřešila, a tak se derby skončilo nakonec spravedlivou dělbou bodů.