Z jasného zápasu se stalo drama! - Mladší žáci U13 - FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

Z jasného zápasu se stalo drama!

V neděli 11.října zajížděla naše žákovská U13 do Vyškova.

MFK VYŠKOV -  FC ŽĎAS ŽĎÁR 7:8(2:5,2:3,3:0)

Zápas se pro nás začal výborně a aktivní hrou jsme donutili domácí k chybám a po čtvrthodině hry vedli 0:3. Domácí však nerezignovali a snížili během pěti minut na rozdíl jedné branky. Závěr první třetiny však opět patřil nám a dvěma góly jsme znovu odskočili na tříbrankový rozdíl - 2:5. Druhou třetinu jsme nezačali vůbec dobře a soupeře nechali hrát, což se nám vymstilo a soupeř snížil v 35. minutě na rozdíl dvou gólů. Opět jsme ale zvýšili aktivitu a postupně soupeři vstřelili tři pěkné branky a vedli - 3:8. Domácí ale ještě před pauzou uzavřeli třetinu brankou na 4:8. Vstup do třetí třetiny se nám opět nevyvedl a v 70. minutě se domácí dvěma góly opět přiblížili na rozdíl dvou branek - 6:8. Dvacet minut se poté hrálo nervózně a neurovnaně a my jsme se jen bránili. V 91. minutě pak domácí po velkém tlaku přeci jen snížili na 7:8. Rozhodčí poté nastavoval s podivem pět minut a po sérii rohů, přímých kopů a závarů před naší brankou jsme i se štěstím ubránili cennou výhru.

Hodnocení:

Opět zápas ve vysokém tempu, kdy domácí těžili hlavně z rohových kopů, z kterých nám vysocí hráči domácích dali čtyři branky hlavou. My jsme hráli do stavu 3:8 velmi fyzicky náročný fotbal, dobře jsme napadali, kombinovali a drželi míč. Poslední třetinu jsme však úplně vyklidili pole a nechali jsme hrát soupeře. Ten naštěstí v hektickém závěru snížil až v nastavení a další infarktové minuty jsme se štěstím ubránili. Všem hráčům patří poděkování za odvedený výkon v nelehkém fotbalovém prostředí.