VÝSLEDKY MLÁDEŽE 9.4 - 10.4

Přinášíme souhrn výsledků naší mládeže působících v moravských ligových a divizních soutěží. Připojujeme pozvánku na čtvrteční první ligu mladších žáků, kdy od 16.00  hostíme na Bouchalkách tým 1. FC Slovácko.

DOROSTENECKÁ DIVIZE U19 :

FC ŽĎAS - SLOVAN H. BROD 1:1 (0:0)

Branka : Srnský

Sestava : Cymrykovyč - Bureš, Osmík, P. Matoušek, Gregar - Toman (70. Pelikán), Mikíšek, Prudík, Dočekal - Suský, Srnský

Hodnocení:

V nedělním utkání jsme na domácí umělce přivítali mužstvo z H. Brodu. Začátek utkání se nesl v mírné převaze domácích, ale jak je bohužel naším zvykem- bez větších šancí. Soupeřovy chyby v obranné fázi jsme svou malou aktivitou nedokázali potrestat.

Po změně stran soupeř hru zjednodušil. Nepouštěl se do né přesné kombinační hry, ale hru maximálně zjednodušil nákopy za naší obranu, což nám dělalo velké problémy. Naše útočná hra bohužel často končila v ofsajdovém postavení. V 60. minutě soupeř udeřil . Po nastřelené ruce v pokutovém území dostal šanci kopat pokutový kop, který s přehledem proměnil Víšek 0:1.Domácí se snažili zvýšit útočnou aktivitu. Bohužel 17 ofsajdů je na st. dorost moc. V 85. minutě se velké snažení přece jen vyplatilo a po pohotové střele Davida Srnského jsme nakonec vybojovali zaslouženou remízu 1:1

DOROSTENECKÁ DIVIZE U17 :

FC ŽĎAS - SLOVAN H. BROD 3:0 (1:0)

Branky: Suský, Toman,Šikula

Hodnocení:

Těžké utkání s krajským rivalem přineslo cenné 3 body. Hosté vstoupili do utkání velmi aktivně a prvních 10 minut nás nepustili přes půlící čáru. Nastavené tempo však nešlo udržet a postupně jsme přebrali aktivitu a začali si vytvářet uzemní převahu a standardní situace. Ze žádné jsme však nedokázali vytěžit více jak závar v brankovišti. Až v závěru poločasu nám vyšel rychlí přechod na útočnou polovinu a po kombinaci Suský - Toman - Suský jsme šli do vedení.

Poučeni z předchozího utkání, jsme dobře zvládli vstup do druhého poločasu, vyvarovali jsme se individuálních chyb a přidali uklidňující branky. Utkání se poté již dohrávalo za sněhové vánice a i díky větru v našich zádech se soupeři nepodařilo branku Macha ohrozit. Závěrem vyzdvihuji výkon všech hráčů ač je jejich program nyní hodně náročný, přes všechny absence v týmu které máme, tak podali zodpovědný a odhodlaný výkon.

ŽÁKOVSKÁ DIVIZE U15:

1.HFK Olomouc - FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou 2:3 ( 1:3)

Sestava : Červinka - Polanský, Síč, Janík, Tichý - Brusenbauch, Holec, Toman, Boháček ( 73' Chmelíček) - Chmelík ( 59' Havránek)

Branky : Toman 2, Holec

Hodnocení:

Podařilo se nám výkonem navázat na utkání ve Znojmě a tentokrát za to byli kluci odměněni v podobě vítězství. Znovu nám výborně vyšel první poločas, kdy jsme měli skvělou produktivitu a ze tří šancí, i s pomocí soupeře, jsme se dostali do vedení 3:0. Kluci hráli s chutí, zodpovědně. Soupeři se těsně před poločasem podařilo snížit.

V druhém poločase jsme začali znovu výborně, dostali jsme se do dvou vyložených šancí, které mohly rozhodnout, ale bohužel nestalo se tak. Naopak soupeři se podařilo po krásné střele vsítit branku a utkání dostalo nový náboj. Soupeř nás pak zatlačil a po zbytek utkání měl převahu a byl lepší. Kluci ale svým nasazením dokázali vedení udržet a mohli se tak radovat z vítězství.Všichni dnes zaslouží pochvalu za výkon.

ŽÁKOVSKÁ DIVIZE U14:

1.HFK Olomouc - FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou 7:3 ( 4:3)

Sestava :Pavlík - Dvořák, Čížek, Svoboda, Promberger - Stránský, Havelka (70 Boháček), Chmelíček, Vaverka, Havlík (52´Pipek) - Zych (70´Tichý)

Branky:  10´11´a 14´Zych

Hodnocení:

Do utkání jsme vstoupili aktivně hned z počátku jsme si vytvořili dvě slušné příležitosti, ale bez efektu a tak se hned z první vážnější akce radovali domácí. Tímto odstartoval poločas plný branek a zvratů. Během čtyř minut jsme se dostali do vedení 1:3, ale domácí ještě během první půle stihli skóre otočit.

Byli jsme odhodláni se ve druhé půli o výsledek poprat, ale bylo jasné, že opět v nekompletním složení a proti silnému větru a samozřejmě také soupeři nás čekal velmi těžký úkol. To se potvrdilo. Ve drůhé půli již skórovali pouze domácí, oproti prvnímu poločasu si počínali daleko lépe do obrany a tak zaslouženě utkání zvládli. Klukům rozhodně nelze upřít snaha a nasazení, ale na dobře rychlostně vybavené domácí to v nekompletním složení nestačilo.

ŽÁKOVSKÁ LIGA U13

HODONÍN - ŽĎÁR  2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Branka: Chroustovský

Sestava: NAVRÁTIL - TEPLÝ,SVOBODA,ODVÁRKA - IROVSKÝ,HAVLÍK,,PROKŮPEK - TOMAN (STANĚK, KRAJÍC, CHROUSTOVSKÝ,JAŠEK,KOTOVIC)

Hodnocení:

Celé utkání bylo herně vyrovnané a každé mužstvo střídalo lepší okamžiky s horšími. Poměrně dobře jsme si plnili defenzivní úkoly, v ofenzivě nám ale chyběla přesnost a efektivita. V průběhu celého utkání jsme si vypracovali minimálně čtyři vyložené šance, ale bez gólového efektu. Na druhou stranu inkasujeme po velkých individuálních nepřesnostech a to dnes rozhodlo. Domácí byli dnes šťastnější a my musíme přidat v ofenzivních činnostech a zapracovat na přesnosti v zakončení.

ŽÁKOVSKÁ LIGA U12

FK Hodonín - FC Žďas  8:1(2:0,2:0,4:1)

Branka: S.Sláma

Hodnocení:

Opět jsme nezachytili úvod utkání a po půl minutě jsme prohrávali 1:0. V 8. minutě jsme dostali druhou branku, když jsme soupeři oba góly darovali po hrubkách v obraně. Jinak se hrálo vyrovnaně až do konce třetiny. Ve druhé třetině pokračoval náš výborný výkon a domácí skórovali až v 53. minutě, kdy jsme si dali vlastní branku. O minutu později jsme dostali druhý laciný gól v rychlém sledu a třetinu prohráli znovu o dvě branky. V této části hry jsme neproměnili několik dalších šancí, které skončili na dobře chytajícím brankáři domácích. Jednou ho zachránilo i břevno. Ale i domácí měli několik šancí, které vychytal náš výborně chytající brankář. Do třetí třetiny jsme opět nastoupili aktivně a výsledkem snahy byla v 70. minutě naše snižující branka na 4:1. Bohužel výsledkově jsme si zkazili zápas v poslední patnáctiminutovce. Domácí nás opět potrestali v 75. minutě během necelé minuty dvěma slepenými góly. V 83. minutě jsme si dali druhou vlastní branku, aby jsme v 88. minutě dovolili domácím skórovat po našem přímém kopu a následném brejku.

Zahráli jsme asi jeden z nejlepších zápasů. Bohužel nás sráží strašné chyby v obranné fázi hry. V poli jsme se snažili kombinovat a dostávali se do zakončení, které bylo ale nedůrazné. Posledních 15. minut nám trochu docházeli síly, protože zápas se hrál po celou dobu ve velmi vysokém tempu.