FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

VÝSLEDKY MLÁDEŽE 7.5 - 8.5

Zvětšit

Přinášíme souhrn výsledků naší mládeže působících v moravských ligových a divizních soutěží. Připojujeme pozvánku na sobotní divizi dorostu, kdy od 10.00 a 12.15  hostíme na Bouchalkách tým Židenice Brno. 

DOROSTENECKÁ DIVIZE U19 :

FC Kunštát - FC ŽĎAS 2:4 (1:1)

Branky: 2x Suský, Mikišek, Dočekal

Sestava: Cymrykovyč - Mikišek, Sochor, Osmík, Gregar - Hotárek, Prudík, Pelikán ( 80. Hendrich) , Suský ( 88. Hlaváč) - Koutník ( 88. Vaněk), Dočekal (83. Chmelík)

Hodnocení:

K dalšímu venkovnímu utkání zajížděli divizní dorostenci do Kunštátu. Po třech vysokých venkovních prohrách jsme doufali v bodový zisk.

Bohužel velká marodka a další okolnosti nám situaci velmi zkomplikovaly. K utkání odjelo pouze jedenáct hráčů +jeden náhradník do pole ( náhradní brankař M. Chmelík). Velké díky patří trenérovi ml. dorostu T. Litochlebovi , který byl na tom ještě hůře (pouze 11 hráčů) a přesto nám  i s rizikem zranění půjčil tři hráče.

Od začátku jsme chtěli hrát soustředěně v obranném bloku a hrozit rychlým přechodem do útočné fáze. Hodně hráčů hrálo na postech ,které běžně nehrají, proto nám v prvních minutách přechodová fáze dost vázla.

Do vedení šli domácí v 6. min. po hrubé chybě hostujícího golmana . Svou chybu Vojta napravil o pár minut později, kdy výborně zlikvidoval těžkou střelu na zadní tyč. Soupeř ještě zahrozil nastřelením tyče po rohovém kopu, ale to bylo od domácích vše. Zhruba od poloviny prvního poločasu jsme se čím dál víc osmělovali my . Pomohla nám šťastná branka Kuby Dočkala v 22.min., která stanovila poločasové skore 1:1.

Do druhého poločasu jsme vstoupili s větší aktivitou, dařil se nám rychlý přechod do útoku. Zlom v utkání se zrodil mezi 62. a 72. min. utkání, kdy se nám podařilo dvěma brankami Adama Suského a z penalty skórujícího Lukáše Mikiška rozhodnout o osudu utkání. Domácím se podařilo ještě v závěru upravit skore na konečných 2:4.  Závěrem chci vyzdvihnout  výborný přistup všech hráčů .

DOROSTENECKÁ DIVIZE U17 :

FC Kunštát - FC ŽĎAS 1:7 (1:2)

Branky: Šerejch 2,Lysák 2, Šikula, Vaněk, Mihok

Hodnocení:

K utkání jsme odjeli s velmi okleštěnou sestavou. Všichni však k utkání přistoupili zodpovědně a soustředěně. Nutno podotknout, že soupeř nastoupil s několika hráči ročníku 2008 a 2007 (žáci). Po relativně vyrovnané prvním poločase se ten druhý již odehrával plně v naší režii, avšak v nízkém tempu. Po přihlédnutí ke všem okolnostem je výhra cenná, ovšem utkání s týmy v 1. třídě, které hraje náš B tým mají někdy vyšší kvalitu.  V následujícím kole nás čeká podzimní přemožitel ze Židenic a věřím, že se na utkání dobře připravíme a pouťové střetnutí zvládneme.

Foto ze zápasu: https://www.instagram.com/p/CdQ_WRiKKPo/?utm_source=ig_web_copy_link

ŽÁKOVSKÁ DIVIZE U15:

FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou - FC Boskovice 2:2 ( 1:2)

Sestava: Pavlík - Polanský, Síč, Červinka, Semeniuk - Boháček, Holec, Brusenbauch, Havránek ( 62' Krahula) - Rosecký ( 55' Zych)

Branky: Vaverka, Červinka

Hodnocení:

V domácím prostředí nás čekal silový, důrazný soupeř, s nebezpečnými standardkami, což se v utkání potvrdilo. Bohužel jsme soupeři nabídli svými dvěma chybami vedení 0:2, což se ukázalo jako zásadní pro průběh utkání. Soupeř poctivě a dobře bránil a moc nás do šancí nepouštěl. Nakonec se nám podařilo po dvou akcích srovnat na konečných 2:2. Výsledek lze považovat za spravedlivý.

ŽÁKOVSKÁ DIVIZE U14:

FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou - FC Boskovice 6:1 ( 3:1)

Sestava: Pešek - Krahula (63´Vaverka), Dvořák, Čížek (41´Pipek), Svoboda, Stránský, Chmelíček, Sedlák, Promberger (54´Havlík), Zych, Havelka

Branky : Zych 3x, Havelka 2x, Havlík

Hodnocení:

Podařilo se nám potvrdit vítězství z minulého týdne a jsme za to rádi.

ŽÁKOVSKÁ LIGA U13

FC Ždas - Kroměříž 3:3 (2:2, 1:2, 2:0)

Branky: Prokůpek 3, Irovský, Toman

Sestava: Navrátil - Svoboda,Teplý - Irovský,Havlík, Prokůpek - Toman, Breno (Staněk, Jašek, Kotovic, Chroustovský)

Hodnocení:

Sehráli jsme bojovné utkání a soupeři vrátili naši předchozí porážku o jednu branku. Po dobrém vstupu a herní aktivitě, kde jsme měli pěkné herní pasáže jsme soupeře vždy pustili do vyrovnání poměrně lacinými brankami. První část tedy vyzněla vyrovnaně. V prostřední části hosté zlepšili kombinaci a byli o něco efektivnější v zakončení, proto jsme do závěrečné části šli s jednobrankovým mankem. V poslední části, kdy hra byla z obou stran neurovnaná jsme ale skore dokázali otočit díky houževnatosti a touze po výhře. Kluci si v utkání plnili kvalitně defenzivní úkoly a dokázali hrozit po zisku míče na útočné polovině. Jsme rádi, že jsme utkání zvládli.

Foto ze zápasu: https://www.facebook.com/photo/?fbid=450209986908143&set=pcb.450210366908105

ŽÁKOVSKÁ LIGA U12

FC Ždas - Kroměříž 2:8(1:1,1:3,0:4)

Hodnocení:

Proti čtvrtému celku tabulky jsme si od začátku první třetiny vytvořili velký tlak a soupeř se jen po většinu času bránil. Bohužel se nám nedaří koncovka a tak stav utkání byl po první třetině 1:1. Druhou třetinu jsme se dostali do vedení 2:1 a nadále jsme měli šance na zvýšení skóre. Soupeř bohužel, co poté vystřelil skončilo v naší brance. Poslední třetinu jsme dostali tři rychlé branky a pak již odpadli.

Foto ze zápasu: https://www.facebook.com/photo?fbid=448247190437756&set=pcb.448247870437688

 

 

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎAS

 STARÁ ŘÍŠE

     Neděle|8.10.2023

15.00

  

     

Generální partneři

Město Žďár nad SázavouŽĎAS a.s.Národní sportovní agenturaKRAJ VYSOČINA

Ostatní partneři

1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.TEAMline, s.r.o.Pivovar ChotěbořZDAR, a.s.SPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouAKAB s.r.o.SATT a.s.Králi.cz webdesign - www.krali.czZdeněk Mráček - autodoprava

Mediální partneři

Žďárský deník

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČRŽďárská liga malé kopanéIS FAČR