FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

VÝSLEDKY MLÁDEŽE 4.6 - 5.6

Přinášíme souhrn výsledků naší mládeže působících v moravských ligových a divizních soutěží. Připojujeme pozvánku na sobotní divizi dorostu, kdy od 10.00 a 12.15  hostíme na Bouchalkách tým MSK Břeclav. 

DOROSTENECKÁ DIVIZE U19 :

FŠ Třebíč - FC ŽĎAS 3:1 ( 1 :0)

Branka: Cymrykovyč

Sestava : Chmelík -  Gregar , Prudík, P. Matoušek, Sochor - Dočekal, Mikišek, Mach, J. Matoušek ( 84. Hlaváč) - Toman ( Cymrykovyč), Srnský

Hodnocení:

Do Přibyslavic ( domácí hřiště FŠT, mimochodem super hrací plocha) jsme odjeli pouze s třinácti hráči, z toho dva brankaři . Z pocitu , že už huře být  nemůže jsme se přesvědčili záhy. Při rozcvičení se zranil Bureš a v 39. minutě pro zranění kotníku dohrál i Toman . Přesto jsme podali velmi kvalitní výkon a do 75. minuty pomýšleli na bodový zisk. Škoda neproměněných příležitostí. Nutno dodat , že domácí předváděli velice pohledný fotbal a výhru slaví právem. Pro naše hráče máme přesto jen slova chvály.

DOROSTENECKÁ DIVIZE U17 :

FŠ Třebíč - FC ŽĎAS 0:4 ( 0 :3)

Branky: Toman2, Prudík 2

ŽÁKOVSKÁ DIVIZE U15:

FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou - 1.SC Znojmo 0:2 ( 0:0)

Sestava: Červinka - Polanský, Síč, Janík, Tichý - Boháček, Holec, Havránek, Mráček, Semeniuk ( 62' Brusenbauch) – Vaverka

Hodnocení:

Soupeř vyhrál naprosto zaslouženě, sami jsme mu to usnadnili svými chybami. Zaostávali jsme zejména v agresivitě, s čímž máme problém proti soupeřům ze špice tabulky.

Video zde: https://youtu.be/wa28_lNcmUg

ŽÁKOVSKÁ DIVIZE U14:

FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou - 1.SC Znojmo 1:6 ( 0:3)

Sestava: Pešek - Havlík, Dvořák, Svoboda, Stránský (46´Pipek), Sedlák (66´Čížek), Chmelíček, Havelka, Vaverka, Promberger, Zych

Branky : Promberger

Hodnocení:

Neměli jsme úplně špatný vstup do utkání, nic moc nenasvědčovalo tomu, že utkání nakonec skončí vysokým rozdílem. V závěru poločasu jsme ale odehráli velmi slabou pasáž, kdy hosté během chvíle se dostali do vedení 0:3. Poté již bylo takřka nereálné něco v zápasu ještě změnit. Výborný soupeř, stále ještě bojující o vítězství v soutěži, malý počet hráčů na střídání a horké letní počasí hrálo proti nám.  Je třeba ale do posledního utkání sezony zvednout hlavy a zápas zvládnout jak herně, tak výsledkově.

ŽÁKOVSKÁ LIGA U13

FC Žďas Žďár nad Sázavou - Sparta Brno 7:4(1:0, 5:2,1:2)

Branky: Toman 4, Prokůpek, Kotovic, Svoboda

Sestava: Navrátil - Odvárka,Teplý - Irovský,Havlík, Svoboda, Prokůpek - Toman (Staněk, Krajíc, Kotovic)

Hodnocení:

Dnešní utkání rozhodla naše snaha o kombinaci, aktivita v napadání, větší útočná tvořivost a množství střeleckých zakončení. Chvíli nám trvalo než jsme se v první části poprvé prosadili, zápas však probíhal v naší režii. Herně se nám nejvíce povedla druhá část, kdy jsme brankově odskočili a byli silní na míči. I když se někdy ve hře objevili nepřesnosti, kluci zápas zvládli slušně a za celkový výkon zaslouží pochvalu.

ŽÁKOVSKÁ LIGA U12

FC Žďas Žďár nad Sázavou - Sparta Brno 3:10(2:4, 0:3,1:3)

Hodnocení:

Proti třetímu celku tabulky jsme byli opět nekompletní, bez tří nemocných hráčů. Měli jsme opět vynikající vstup do zápasu a po dvou krásných akcích vedli 2:0. Další dvě vyložené šance jsme ještě zahodili a místo stavu 4:0 soupeř prokázal mezi 20. až 30. minutou svoji kvalitu a skóre otočil na 2:4. Druhou třetinu jsme již nebyli tak nebezpeční v zakončení a hosté třikrát skórovali po dlouhých míčích za naši obranu. Třetí část jsme začali opět aktivně a snížili na 3:7, ale soupeř nás trestal opět při sebemenší chybičce a uzavřel skóre třemi góly na 3:10. Dnes kluci odehráli zápas na hranici svých možností. Při podávání rukou na konci zápasu je trenér Sparty pochválil za naprosto vynikající první třetinu, tak aspoň trochu pozitiva do zbývajících utkání. Za dnešní výkon až na výjimky zasluhují všichni velkou pochvalu.

Video zde: https://youtu.be/bwMmCHlo9Fo

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎAS

 Humpolec

      Pátek|26.5.2023

      18.00

Generální partneři

Město Žďár nad SázavouŽĎAS a.s.Národní sportovní agentura

Ostatní partneři

1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.TEAMline, s.r.o.Pivovar ChotěbořZDAR, a.s.SPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouAKAB s.r.o.SATT a.s.Králi.cz webdesign - www.krali.czZdeněk Mráček - autodoprava

Mediální partneři

Žďárský deník

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČRŽďárská liga malé kopanéIS FAČR