VÝSLEDKY MLÁDEŽE 30.4 - 1.5

Přinášíme souhrn výsledků naší mládeže působících v moravských ligových a divizních soutěží. Připojujeme pozvánku na sobotní divizi starších žáků, kdy od 10.00 hostíme tým Boskovic a sobotní první ligu mladších žáků, kdy od 14.30 hostíme na Bouchalkách tým HS Kroměříž.

DOROSTENECKÁ DIVIZE U19 :

Blansko - FC ŽĎAS  5:2 ( 2:2)

Branky : Prudík, Mikišek

Sestava : Cymrykovyč - Bureš, Osmík, P. Matoušek, Gregar - Dočekal, Prudík, Mikišek, Hotárek - Toman , Suský ( 65. Pelikán)

Hodnocení:

Vstup do utkání s mužstvem bojující o záchranu v divizní soutěži jsme měli výborný. V 6. minutě jsme se po dobře zahranému rohu a krásné střele M.Prudíka ujali vedení 0:1. Bohužel soupeř o chvilku později ze stejné standartní situace vyrovnal. Od té doby jsme v utkání tahali za kratší konec. Nutno podotknout, že jsme to svým přístupem domácím značně ulehčili . Světlým momentem byl výborně zahraný přímý kop v 38.min. L. Mikíškem, který dal hostům ještě naději a vyrovnal na poločasové skore 2:2.Druhý poločas se nesl zcela v režii domácích a zaslouženě vyhráli 5:2

DOROSTENECKÁ DIVIZE U17 :

Blansko - FC ŽĎAS  1:9 ( 0:4)

Branky: Suský 3, Toman 3,Hotárek 2,Pelikán

Hodnocení:

Utkání ve sváteční den jsme odehráli za krásného počasí na výborně připraveném hřišti v Blansku. Přes jednoznačný výsledek nebylo utkání vůbec jednoduché. Přírodní povrch nám dělal problémy a kombinace se nám především z počátku utkání vůbec nedařila.  Velmi oceňujeme zodpovědný přístup k utkání, kdy postavení v tabulce nahrávalo možnému podcenění soupeře. A přes nepromění několika brankových přiležitostí, jsme dokázali hrát velmi koncetrovaně a vypracovat si další přiležitosti a ty i proměňovat v branky. Přesto musíme zapracovat na řešení situací v pokutovém území a to na obou stranách hřiště. Oceňujeme i výkon soupeře, který se neustále snažil o moderní způsob fotbalu s vysokým presinkem.

ŽÁKOVSKÁ DIVIZE U15:

FC Slovan Havlíčkův Brod - FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou 3:5 ( 2:2)

Sestava: Červinka - Polanský, Síč, Janík, Pavlík ( 79' Rosecký) - Boháček, Holec, Brusenbauch, Havránek - Vaverka, Semeniuk

Branky: Boháček2, Holec, Rosecký, Pavlík.

Hodnocení:

Na půdě posledního Havl. Brodu jsme vydřeli těsnou výhru, o které jsme rozhodli dvěma góly v poslední minutě utkání.

Předvedli jsme tentokrát hodně špatný výkon, který bude snad ponaučením, že žádný soupeř se neporazí sám.

ŽÁKOVSKÁ DIVIZE U14:

FC Slovan Havlíčkův Brod - FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou 2:5 ( 1:2)

Sestava: Pešek - Svoboda, Čížek (59´Havlík), Krahula, Dvořák - Stránský (74´Pipek), Vaverka, Promberger, Havelka, Sedlák - Zych (78´Mach)

Branky : Zych2, Havelka 2, Promberger

Hodnocení:

Po dlouhé době jsme potřebovali přesně takové utkání odehrát. Byli jsme odměněni za kvalitní, zodpovědný týmový výkon podpořený hned několika skvělými individuálními výkony. Věřím, že ve zbytku sezony na toto navážeme.

ŽÁKOVSKÁ LIGA U13

FC Ždas - 1.SC Znojmo 3:3 (3:0, 0:2, 0:1)

Branky: Toman, Havlík, Odvárka

Sestava: Navrátil - Svoboda,Odvárka - Irovský,Havlík, Prokůpek - Toman, Jašek (Staněk, Krajíc, Teplý, Kotovic, Chroustovský)

Hodnocení:

Dnes se nám herně nejvíce dařilo v první části, kdy jsme do zápasu vstoupili aktivně a rychle se ujali vedení. Soupeře jsme nepouštěli do nebezpečných situací před naší branku a dokázali jsme míč zachytávat vysoko. Tříbrankový rozdíl odpovídal dění na hřišti. V dalším průběhu jsme ale ubrali na aktivitě, soupeř zjednodušil hru a postupně dotahoval skore. V této části jsme měli v kombinaci hodně nepřesností a nedokázali si v ofenzivní části vytvořit gólové příležitosti. Závěrečná část byla znovu hodně neurovnaná z obou stran, kombinačně nepřesná a soupeř nám dokázal nakonec vyrovnat. Do dalších utkání musíme přidat v pohybu bez míče a herní aktivitě.

ŽÁKOVSKÁ LIGA U12

FC Ždas - 1.SC Znojmo 2:2(0:2,1:0,1:0)

Branky: S.Sláma, Fiala

Hodnocení:

Vstup do první třetiny jsme měli plný aktivity a do 15.minuty jsme soupeře nepouštěli k naší brance. Druhou polovinu třetiny jsme měli naopak jediný herní výpadek v celém zápase a soupeř nás potrestal dvěma brankami ve 20. a 30.minutě. Druhá třetina byla jasně v naší režii a minimálně ve čtyřech tutových šancích nás vychytal znojemský brankář. Když už byl překonán zachránilo ho břevno. Nakonec jsme však přeci jen v poslední minutě skórovali hlavou po rozehraném rohovém kopu. Třetí třetinu jsme začali opět velkým tlakem, ale vyrovnávací branka přišla až v 75.minutě po střele z vápna. V závěru jsme chtěli strhnout vítězství na naši stranu, ale v 89. minutě jsme samostatný nájezd od půlky hřiště neproměnili, když brankář hostí vytáhl fantastický zákrok. Utkání skončilo sice nerozhodně, ale tentokrát jsme zápas měli dovést do vítězného konce. Dobrá byla tentokráte obranná fáze, kdy jsme závěrečných 60.minut neinkasovali.