FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

VÝSLEDKY MLÁDEŽE 30.10 - 31.10

Přinášíme souhrn výsledků naší mládeže působících v moravských ligových a divizních soutěží. Připojujeme pozvánku na sobotní ligu mladších žáků, kdy od 10.00 hostíme na Bouchalkách tým Sigma Olomouc.

DOROSTENECKÁ DIVIZE U19 :

FC ŽĎAS – FŠ TŘEBÍČ 4:7(1:3)

Branky: Otava , Novotný, Homolka, Suský

Hodnocení:

Poslední domácí utkání podzimu jsme nezvládli. Přes vstřelení čtyř branek kvalitnímu soupeři, jsme žádný bod z utkání nezískali. Během utkání jsme mnoho situací neřešili dobře a soupeř byl velmi efektivní. V závěru po snížení na 4:5 jsme v nastaveném čase inkasovali dvě branky do otevřené obrany po hrubých individuálních chybách. Utkání se nám nevydařilo především v defenzivní činnosti a to u většiny hráčů.

DOROSTENECKÁ DIVIZE U17 :

FC ŽĎAS – FŠ TŘEBÍČ 3:0(2:0)

Branka: Baxant ,Toman, Polívka

Hodnocení:

Poslední podzimní domácí utkání přineslo zasloužené vítězství U17. Vyrovnané utkání rozhodla efektivita v proměňování brankových příležitostí. Celý tým zaslouží pochvalu za bojovný a soustředěný výkon. Kvalitnímu fotbalu přispěl i soupeř, který se snažil hrát útočný fotbal. Po zisku 3 bodů držíme dvě kola před koncem podzimní části 3. příčku v divizní tabulce.

ŽÁKOVSKÁ DIVIZE U15:

FC ŽĎAS – KROMĚŘÍŽ 1:3(1:2)

Branka: Toman

Hodnocení:

Do domácí odvety s týmem Kroměříže jsme vstupovali s hodně pozměněnou sestavou. Z důvodu zranění a nemocí jsme do utkání nasadili další kluky z týmu U14, kterým patří pochvala za nasazení a bojovnost ve hře. Soupeř se ujal vedení v první minutě zápasu, našim klukům  se podařilo srovnat stav ve 22.minutě. O pět minut později soupeř jako přes kopírák střílí druhou branku, kdy útočník Kroměříže po průnikové přihrávce zakončuje na vzdálenější tyči. Ve druhém poločase přidává ještě třetí branku a tak stav utkání skončil 1:3. I přes prohru chválíme naše kluky za předvedený výkon, kde nechyběla bojovnost a kombinační hra.

ŽÁKOVSKÁ DIVIZE U14:

FC ŽĎAS – KROMĚŘÍŽ 0:6(0:4)

Hodnocení:

Vzhledem k předzápasovým okolnostem nechci a ani nemá smysl hodnotit. Smekám  před kluky co vše museli absolvovat.

 

ŽÁKOVSKÁ LIGA U13

FC ŽĎAS - TŘEBÍČ 12:3 (3:0, 3:2, 6:1)

Branky: Toman 6,Prokůpek 3, Navrátil 2, Svoboda.

Sestava: Šik - Odvárka, Teplý - Chroustovský ,Havlík, Svoboda, Prokůpek - Toman ( Navrátil, Irovský, Kotovic, Jašek, Staněk,Fiala)

Hodnocení:

Utkání jsme začali s chutí a v první části jsme byli aktivní, napadali jsme vysoko  a získavali míče na útočné polovině hřiště s brankovým efektem. Druhá část se potom herně srovnala a i soupeř nás dokázal ohrozit. V této části nás několika zákroky podržel brankař, chyběla nám přesnost po zisku míče a lepší řešení herních situací. Ve třetí části jsme dali míč víc na zem, snažili se více kombinovat. Povedlo se nám několik velmi hezkých akcí s finálním efektem. Kluci dnes vyhráli zaslouženě a těší nás i vstřelené branky.

SPARTA BRNO - FC ŽĎAS 7:4 (3:0, 2:3, 2:1)

Branky: Prokůpek 2, Toman 2.

Dnes nám nevyšla úvodní část utkání ve které nám chyběl pohyb, na nerovném terénu jsme měli hodně nepřesností a inkasovali laciné branky. Po první části sme si něco řekli a následně jsme se zlepšili, zvýšili jsme důraz, drželi míč více na zemi, zpřesnili kombinaci a druhou část vyhráli. Ve třetí části byla hra vyrovnaná a měli jsme několik příležitostí vstřelit kontaktní branku. Nám se to nepodařilo a naopak jsme domácím po našich chybách dovolili odskočit na konečné skore. Víme, že dnešní utkání jsme měli zvládnout lépe, kluci to v sobě mají. Máme znovu hodně podnětů pro trénink a využijeme je pro naše zlepšení.

ŽÁKOVSKÁ LIGA U12

FC ŽĎAS - TŘEBÍČ 3:7 (0:0, 1:3, 2:4)

Sestava: Michut-  S.Sláma, Beneš, Ptascek, M.Had, Straka, Bureš, Suchý, J.Sláma, Synek

Branka: Beneš ,Suchý, J.Sláma

Hodnocení:

Do čtvrtečního utkání s Třebíčí jsme vstoupili bezbrankovou 1. třetinou, s šancemi na obou stranách, více jich bylo na straně soupeře. Začátek 2. třetiny nám nevyšel a v její polovině jsme  prohrávali 3:0.  Následovala z naší strany nejlepší pasáž zápasu, kdy kluci dokázali vstřelit dva góly a sahali po vyrovnání. Místo toho však soupeř po dvou našich chybách v rozehrávce opět odskočil na dvě branky. Velkým náporem se nám podařilo ještě vstřelit jednu branku, ale soupeř utkání dotáhl k vítězství po dvou brejcích do naší otevřené obrany.

SPARTA BRNO - FC ŽĎAS 14:1 (3:1, 6:0, 5:0)

Sestava: Michut-  S.Sláma, Beneš, Ptascek, M.Had, Straka, Bureš, Suchý, J.Sláma, Synek, R.Had

Branka: Bureš

Hodnocení:

V sobotu jsme zajeli k utkání se Spartou Brno. Jde o  momentálně druhý tým soutěže. První třetina byla z naší strany odehraná výborně, soupeř byl naším výkonem myslím trochu překvapen, ale hrubými chybami při rozehrávce v obraně jsme se připravili o lepší výsledek v 1. třetině, kterou jsme prohráli 3:1. V dalších dvou třetinách rozehrál soupeř kombinační hru, která nám dělala velké problémy.  Pokračovaly také naše velké trable v rozehrávce od vlastní branky, kdy ji soupeř agresivně napadal.  Na soupeřovu polovinu jsme se mnohdy byli schopni dostat pouze dlouhým nákopem  za obranu na naše  útočníky. Nicméně i přesto jsme se dostali do několika šancí, které jsme bohužel nedokázali proměnit a soupeř zaslouženě zvítězil 14:1.

 

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎAS

 STARÁ ŘÍŠE

     Neděle|8.10.2023

15.00

  

     

Generální partneři

Město Žďár nad SázavouŽĎAS a.s.Národní sportovní agenturaKRAJ VYSOČINA

Ostatní partneři

1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.TEAMline, s.r.o.Pivovar ChotěbořZDAR, a.s.SPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouAKAB s.r.o.SATT a.s.Králi.cz webdesign - www.krali.czZdeněk Mráček - autodoprava

Mediální partneři

Žďárský deník

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČRŽďárská liga malé kopanéIS FAČR