FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

VÝSLEDKY MLÁDEŽE 28.8 - 29.8

Přinášíme souhrn výsledků naší mládeže působících v moravských ligových a divizních soutěží.

DOROSTENECKÁ DIVIZE U19 :

FC ŽĎAS – FK HODONÍN 1:2(0:0)

Branka: Matoušek J.

Hodnocení:

Proti velmi kvalitnímu soupeři jsme podali dobrý výkon. Bohužel nás opět zradila koncovka.

DOROSTENECKÁ DIVIZE U17 :

FC ŽĎAS – FK HODONÍN 6:4(4:4)

Branky: Suský 3, Baxant 2, Prudík

Hodnocení:

Ve čtvrté minutě jsme měli šanci, kdy jsme nastřelili pouze tyč a hosté z protiútoku udeřili 0:1.  V sedmnácté minutě jsme vyrovnali zásluhou perfektně kopnutého přímého kopu Prudíka z dvaceti metrů do šibenice 1:1. Hned za čtyři minuty jsme vedli 2:1 po krásné akci a aby toho nebylo málo, tak hned za dvě minuty už jsme vedli 3:1. Hosté ale v rozmezí jedenácti minut skóre otočili a vedli 3:4... Před odchodem do šaten jsme vyrovnali po důrazu Suského 4:4. V druhém poločase byla hra nadále atraktivní a šancí bylo na obou stranách dost. Zápas jsme dotáhli do vítězného konce díky čtyřminutovce, kde jsme dokázali dvakrát skórovat. Zápas byl velice atraktivní a byl odehrán ve vysokém tempu. Soupeř byl velice fotbalový. Kluci podali výborný výkon.

ŽÁKOVSKÁ DIVIZE U15

FC ŽĎAS - BOSKOVICE 8:1 (2:0)

Branky: Vaverka 3, Toman 3, Boháček 2

ŽÁKOVSKÁ DIVIZE U14

FC ŽĎAS - BOSKOVICE 8:1 (5:0)

Branky: 14´vlastní, 18´Promberger, 23´vlastní, 27´Pipek, 38´Zych, 51´Dvořák, 56´Zych, 62´Sedlák

Sestava: Pešek - Promberger (56´Kučka), Svoboda, Havelka, Krahula, Čížek, Pipek (49´Mareš), Sedlák, Zych (66´Mach), Chmelíček (62´Starý), Dvořák

Hodnocení:

Úvodní minuty od nás nebyly úplně ideální, i tak se nám podařilo ve 14´vstřelit první branku, což bylo pro další průběh velmi důležité. Tento okamžik nám dodal potřebné sebevědomí, a od té doby jsme již v pohodě postupně navyšovali skóre na konečných 8:1.

ŽÁKOVSKÁ LIGA U13

1.SK PROSTĚJOV - ŽĎÁR 6:9 (1:2, 2:5, 3:2 )

Branky: Toman 4, Prokůpek 2, Chroustovský, Havlík, Jašek

Sestava: Šik - Teplý, Odvárka, Svoboda, Prokůpek, Toman, Jašek, Chroustovský (Staněk, Krajíc, Irovský, Havlík)

Hodnocení:

Utkání se v první části vyznačovalo mnoha nepřesnostmi a ztrátami míče na obou stranách, domácí byli v této části agresivnější a pohyblivější. S přibývajícími minutami jsme se zklidnili v kombinaci, drželi více míč a začali být přesnější v koncovce. To se projevilo ve druhé části, kdy jsme brankově odskočili. Ve třetí části jsme přidali další dvě branky a utkání rozhodli, domácí následně v závěru ještě mírně korigovali. Pracujeme na herní odvaze, koncentraci, rychlejším řešení herních situací a jsme rádi za vstřelené branky. Klukům se utkání povedlo.

Středeční vložené kolo:

BOSKOVICE - FC ŽĎAS 0:8 (0:1, 0:5, 0:2)

Branky: Toman 6,Chroustovský 2

Sestava: Šik - Odvárka,Teplý - Chroustovský,Havlík,Jašek - Toman,Prokůpek (Sedlák, Fiala, Navrátil, Minárik, Staněk, Irovský, Krajíc)

Hodnocení:

Proti hluboce zataženému soupeři jsme se těžko prosazovali a v první části nám chybělo rychlejší řešení herních situací. Ve druhé potom přišlo viditelné zlepšení, zvýšení aktivity a to se ihned projevilo i ve skóre. V poslední třetině jsme i přes naši herní převahu a další množství šancí vstřelili pouze dvě branky. Střelecky se dařilo Tomanovi a jsme rádi i za to, že jsme branku nedostali. Kluci byli po celé utkání aktivnější a zaslouženě vyhráli.

ŽÁKOVSKÁ LIGA U12

1.SK PROSTĚJOV - FC ŽĎAS 3:6 (0:3, 1:1, 2:2)

Branky: Bureš 3, M. Had 2, S.Sláma

Sestava: Michut, S.Sláma, Bureš, Beneš, Suchý, Straka, Bajer, Ptascek, M.Had, R.Had.

Hodnocení:

V Prostějově jsme začali opět jako v posledním domácím utkání útočně. Ve 3. minutě utekl domácí obraně Bureš a jeho přízemní centr ze strany uklidil do prázdné branky Michal Had. Po čtvrthodině si Bureš tentokrát sám připravil střeleckou možnost, kterou zakončil brankou. Třetí branku jsme vstřelili jako přes kopírák jako tu první. Na konci akce se po Burešově centru prosadil podruhé v zápase Michal Had. První třetina se odehrávala v naší režii.

Druhou třetinu jsme začali opět dobře a po brejku přehodil Bureš gólmana a vedli jsme ve 40. minutě 4:0. Domácí nás ale od této chvíle dostali pod velký tlak a my se jen bránili. Jen zásluhou brankáře Michuta jsme drželi čisté konto. Ten doslova čaroval, ale asi na dvacátý roh, který domácí zahrávali byl v 55. minutě krátký – 1:4. Tato třetina nakonec skončila po velkém domácím tlaku nerozhodně.

Poslední třetinu nás domácí znovu přitlačili, ale naše obrana byla dále pozorná. Opět jsme byli pod velkým tlakem, ale na domácí straně přibývali opět jen další a další rohové kopy. V 73. minutě jsme však už inkasovali. Po velkém zmatku před brankou domácí dotlačili míč do sítě – 2:4. Postupně jsme se ale vymanili z tlaku a v 79. minutě Bureš po pěkné kombinaci přehodil gólmana – 2:5. Domácí najednou polevili a my jsme dohrávali na jejich polovině. Nejprve ve velké šanci ještě trefil Bajer břevno, aby v 86. minutě Sláma střelou z dálky rozhodl - 2:6. Domácí stačili již jen v 89. minutě střelou z dálky korigovat na konečných – 3:6.

Středeční vložené kolo:

BOSKOVICE - FC ŽĎAS 9:3 (2:0, 4:1, 3:2)

Branky: Bureš 2, S.Sláma

Sestava: Michut(30.Bajer), S.Sláma, Bureš, Beneš, Suchý, Straka, Ptascek, M.Had, R.Had, J.Sláma.

Hodnocení:

Již od prvních minut bylo jasné, že se bude hrát převážně na jednu branku, tu domácí. Bohužel soupeř produkující antifotbal se celý zápas jen bránil, nakopával míče za naši obranu a čekal jen na brejky. Bohužel ty se mu dařilo zakončovat. Naše finální fáze byla naopak kostrbatá a neefektivní. Fyzicky jsme domácí jasně přehráli, ale ztráceli jsme míče nedůrazem v osobních soubojích. Nerad se vyjadřuji k rozhodčímu, ale domácím pomáhal jak mohl. Vymyslel si penaltu pro ruku, kterou viděl jen on a domácí pak zvýšili na 2:0. Poté nepotrestal ve 30. minutě bezohledný faul na našeho brankáře, který byl nucen zraněný odstoupit ze zápasu.V závěru vše rozhodčí korunoval, když si po závěrečném hvizdu začal plácat na znamení vítězství s trenéry a hráči domácích…

 

 

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎAS

 SK VYSOKÉ MÝTO

     Sobota|27.1.2024

15.00

  

     

Generální partneři

Město Žďár nad SázavouŽĎAS a.s.Národní sportovní agenturaKRAJ VYSOČINA

Ostatní partneři

1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.TEAMline, s.r.o.Pivovar ChotěbořZDAR, a.s.SPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouAKAB s.r.o.SATT a.s.Králi.cz webdesign - www.krali.czZdeněk Mráček - autodoprava

Mediální partneři

Žďárský deník

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČRŽďárská liga malé kopanéIS FAČR