FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

VÝSLEDKY MLÁDEŽE 27.8 - 28.8

Přinášíme souhrn výsledků naší mládeže působících v moravských ligových a divizních soutěží. Připojujeme pozvánku na nedělní první ligu mladších žáků, kdy od 10.00 a 12.00 hostíme na Bouchalkách tým Sparta Brno. Následně od 14.00 a 16.15 nastoupí dorostenci v moravskoslezské divizi proti FŠ Třebíč.

DOROSTENECKÁ DIVIZE U19 :

Hodonín - Žďár 2:3 (0:3)

Branky: Suský 2, Srnský

Sestava:

Cymrykovyč - Dočekal, Prudík, Mach A., Hotárek -  Mikíšek, Lysák - Hlaváč, Suský (88. Chmelík), Matoušek J. (66. Křesťan) -  Srnský (70. Sochor)

N: Mach M., Chmelík, Křesťan, Sochor

Hodnocení: Dnes jsme stejně jako minulé utkání hráli od začátku s chutí, aktivně, domácí jsme nepouštěli do vážnějších situací před naší brankou a sami si dokázali vypracovat šance, které jsme dnes proměnili. Poločasový výsledek 3:0 v náš prospěch mohl být i výraznější. Ve druhém poločase se hra vyrovnala a postupně začali být domácí aktivnější, zjednodušili hru a tlačili se více do vápna. Snížili dokonce na rozdíl jedné branky, kdy nám v našem vápně scházel potřebný důraz. Utkání bylo až do samého konce dramatické i proto, že jsme z brejkové situace tři na samotného brankaře nedokázali rozhodnout. Kluci přesto vyhráli naprosto zaslouženě, vydali se, bojovali a za to byli odměněni.

DOROSTENECKÁ DIVIZE U17 :

Hodonín - Žďár 0:3 (0:1)

Branky: Semeniuk, Vaverka, Mareš

Hodnocení:

K utkání jsme odjeli s 11 hráči (bojovníky). Trápí nás velká marodka a tak 3 kluci hráli se sebezapřením. Do utkání jsme vstoupili soustředěně a v 10. minutě se prosadil křížnou střelou Semeniuk. Následovala pasáž kdy domácí byli více na míči, ale bez větších brankových příležitostí, my jsme měli několik brejkových příležitostí, které jsme ovšem dobře neřešili. Ve druhém poločase jsme i přes úbytek sil nemuseli řešit žádnou obtížnou situaci. Naše hra byla i nadále zodpovědná a snažili jsme se využít každou příležitost k ohrožení branky domácích.  Když v 75. minutě Vaverka po pěkné akci zvýšil na 2:0 bylo utkání rozhodnuto, přesto kluci stále bojovali domácí nepustili k ohrožení branky a Mareš v 89. minutě zvýšil na konečných 3:0. Výhra je překvapivá, ale zcela zasloužená. Kluci dostali pochvalu za obětavost, bojovnost a týmovou soudržnost.

ŽÁKOVSKÁ DIVIZE U15:

FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou - SK Líšeň 3:3 ( 2:3)

Branky: 19´a 36´Chmelíček, 51´Dočekal

Sestava: Pešek - Tichý, Svoboda L., Pipek (73´Prokůpek), Dvořák (41´Svoboda P.), Chmelíček, Stránský, Havelka, Boháček, Zych, Dočekal

Hodnocení:

I přes náš hrůzostrašný vstup do utkání, kdy hosté již v 9. minutě vedli o tři branky jsme ještě během první půle stihli zareagovat dvěma vstřelenými brankami a především vrátit se zpět do zápasu. Zkraje druhé půle se podařilo srovnat stav na 3:3 a utkání bylo otevřené na obě strany. Oba týmy chtěly zápas strhnout na svoji stranu. Blíže k tomu měli hosté především po standartních situacích, skóre se do konce však již neměnilo. Klukům patří velká pochvala, za to jak zvládli se zvednout za stavu 0:3. Na druhou stranu si však musíme vyhodnotit proč k tomuto došlo.

ŽÁKOVSKÁ DIVIZE U14:

FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou - SK Líšeň 5:2 ( 1:1)

Sestava: Navrátil - Teplý, Staněk, Irovský, Odvárka, Chroustovský, Bobula, Havlík, Pacal, Toman, Jašek, Kotovic, Svoboda, Šiljeg, Prokůpek

Branky : Toman 2, Chroustovský, Havlík, Prokůpek

Hodnocení:

Ve druhém domácím utkání jsme narazili na favorita soutěže. Kluci si dnes dokázali, že se dá hrát s každým, pokud jseš ochotný udělat všechno pro tým! Všichni hráli na maximum svých možností a za to si zaslouží velkou pochvalu.

ŽÁKOVSKÁ LIGA U13

Dohrávané 1.kolo

Hodonín - FC Žďas 7:4(4:2)

Utkání rozhodl náš špatný vstup do utkání, když jsme v 5.minutě prohrávali 2:0 a následné zahazování tutových šancí. Jinak jsme zápas odmakali, předvedli několik pěkných akcí a kombinací.O proti prvnímu zápasu v Jihlavě byl výkon všech o sto procent lepší.Kluci zaslouží za dnešek pochvalu.

4.kolo

Sigma Olomouc - FC Žďas 15:3(7:2)

Branky: Smutka, S.Sláma, Beneš

Hodnocení:

Zápas jsme odehráli bez střídání, domácí nastoupili s 20 hráči.Na začátku utkání, kdy jsme ještě měli síly,tak jsme vyrovnali na 1:1 a za stavu 2:1 nastřelili tyč a z další akce domácí ještě vykopávali míč mířící do branky z čáry. Poté domácí využili více střídajících hráčů a vstřelili do veliké branky několik podkopnutých branek, který náš brankář nemohl chytit a bylo rozhodnuto. Kluci ale zápas nezabalili a odedřeli ho až do úplného konce. Mít více hráčů na střídání zápas mohl být určitě vyrovnanější a zajímavější a určitě jsme domácí více potrápili.Dnes zasluhují kluci za bojovnost velikou pochvalu a smekám klobouk, že v nerovných podmínkách zápas odjezdili možná i za hranicí sil a možného  zranění.

ŽÁKOVSKÁ LIGA U12

Dohrávané 1.kolo

Hodonín- FC Žďas 13:2(5:2)

4.kolo

Sigma Olomouc - FC Žďas 21:0(6:0)

 

 

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎAS

 SK VYSOKÉ MÝTO

     Sobota|27.1.2024

15.00

  

     

Generální partneři

Město Žďár nad SázavouŽĎAS a.s.Národní sportovní agenturaKRAJ VYSOČINA

Ostatní partneři

1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.TEAMline, s.r.o.Pivovar ChotěbořZDAR, a.s.SPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouAKAB s.r.o.SATT a.s.Králi.cz webdesign - www.krali.czZdeněk Mráček - autodoprava

Mediální partneři

Žďárský deník

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČRŽďárská liga malé kopanéIS FAČR