VÝSLEDKY MLÁDEŽE 26.3 - 27.3

Přinášíme souhrn výsledků naší mládeže působících v moravských ligových a divizních soutěží. Připojujeme pozvánku na nedělní první ligu mladších žáků, kdy od 10.00  hostíme na Bouchalkách tým 1. SK Prostějov.

DOROSTENECKÁ DIVIZE U19 :

FC ŽĎAS - FK MARATON Pelhřimov 4:2 (1:1)

Branky : Suský 2, Hotárek 2

Sestava: Sklenář - Bureš, Mikíšek, Osmík, P. Matoušek - Suský ( 86. Sochor), Mach, Dočekal, Hotárek ( 86. J. Matoušek) - Otava ( 71. Toman), Srnský ( 83. Pelikán)

Do utkání vstoupili domácí s odhodláním navázat na kvalitní výkon z úvodního domácího zápasu a soupeři oplatit výhru z posledního měření sil.

Hned v první minutě postupoval sám na brankaře hostů D. Srnský, ale v stoprocentní šanci selhal. I nadále měli domácí převahu, ale bohužel žádná ze slibných šancí golem neskončila. Tak jako mnohokrát opět platilo "nedáš-dostaneš". Soupeř se v 26.min. po ojedinělém pobytu na domácí polovině propracoval ke standartní situaci, kterou domácí brankař dokázal vyrazit jen před sebe a pro dobíhající spoluhráče nebyl problém dorazit 0:1. Naštěstí se nám podařilo po krásné akci A. Suským  v 34.min vyrovnat.

Druhý poločas byl už jednoznačně v domácí režii. Dařil se rychlý přechod do útoku jak v křídelních prostorech, tak i středem hřiště. Vyhrávali jsme i osobní souboje.  Dvě branky O. Hotárka a jedna A. Suského rozhodly o domácí výhře , kterou soupeř ještě v závěru korigoval na 4:2

DOROSTENECKÁ DIVIZE U17 :

FC ŽĎAS - FK MARATON Pelhřimov 13:0 (5:0)

Branky: Suský 3, Baxant3,Šikula 3, Hladík 2, Pelikán,Vaverka

Hodnocení:

Utkání s týmem ze středu tabulky přineslo brankové žně. Od prvních minut jsme byli aktivnější a důraznější. I přes řadu nepřesností v kombinaci a neproměnění několika 100% šancí jsme soupeři nedovolili ohrozit naši branku. Radost z výhry hatí zranění Šimona Hladíka, věříme že se brzy vrátí na hrací plochu, má naši plnou podporu.

ŽÁKOVSKÁ DIVIZE U15:

FC ŽĎAS - FŠ Třebíč 6:1 ( 3:0)

Sestava: Pavlík - Polanský, Síč, Janík, Tichý - Havránek, Mráček, Toman ( 48.Rosecký) , Brusenbauch - Vaverka, Boháček ( 58. Hájek)

Branky: Mráček 3, Vaverka 2, Toman

Hodnocení:

Po dvoutýdenní pauze to bylo naše druhé mistrovské utkání, znovu v domácím prostředí.

Vůbec to nebylo jednoduché utkání, jak ukazuje výsledek. Třebíč působila snaživým dojmem a trvalo nám, než jsme se poprvé prosadili. Znovu se prokázalo, že naše mužstvo se zvedá se vstřelenou brankou. Dá se říci, že jsme od 30 minuty  dominovali celému zbytku  utkání. Kluci střídali velice pěkný momenty s horšími.

Teď se ukáže, jak na tom opravdu jsme, čekají nás utkání s celou špicí tabulky ( Znojmo, HFK Olomouc, Sparta Brno, Kroměříž a Líšeň).

ŽÁKOVSKÁ DIVIZE U14:

FC ŽĎAS - FŠ Třebíč 4:2 ( 2:1)

Branky: Vaverka 2, Havelka, Krahula

Hodnocení:

Utkání jsme sice zvládli výsledkově, ale herně jsme příliš nepřesvědčili. V utkání se naplno ukázaly naše staré známé problémy. Co se týče útočné fáze, čtyři vstřelené branky byly na počet vytvořených šancí málo. V obranné činnosti, ve výstavbě hry máme stále veliké rezervy. Z týmů z horní poloviny tabulky máme suverénně nejvyšší počet inkasovaných branek. Je stále před námi spousty práce.

ŽÁKOVSKÁ LIGA U13

LÍŠEŇ - FC Žďas 16:4 (2:1, 7:3, 7:0)

Branky: Jašek, Chroustovský, Havlík, Prokůpek

Sestava: NAVRÁTIL - TEPLÝ,IROVSKÝ - ODVÁRKA,HAVLÍK,CHROUSTOVSKÝ,JAŠEK - PROKŮPEK (TOMAN, KRAJÍC, SVOBODA)

Hodnocení:

Domácí byli v celém utkání lepším týmem, nám dnes scházel pohyb a na velmi nerovném terénu jsme nedokázali přesně kombinovat. Výsledkově jsme se drželi do půlky druhé třetiny, kdy jsme vyrovnali pěknou střelou Chroustovského na 2:2. Poté jsme ale měli herní výpadek a v rychlém sledu inkasovali další branky, které domácí potom přidali i v závěrečné části. Musíme přidat na důrazu v osobních soubojích, houževnatosti a celkové souhře. Inkasujeme hodně branek po individuálních chybách a nedůrazu před vlastní brankou.

ŽÁKOVSKÁ LIGA U12

Líšeň - FC Žďas 7:2(1:0,3:2,3:0)

Branky: Beneš, R. Had

Hodnocení:

Utkání jsme začali špatně a ve 2.minutě prohrávali 1:0.Do konce třetiny již ale žádná branka nepadla a hra byla vyrovnaná. Druhou třetinu jsme byli aktivnější a za stavu 3:2 šel nejprve sám na brankáře S. Sláma ale trefil jen tyč. Poté se do ještě větší šance dostal J. Sláma, když ho sám před vyběhnutým brankářem přeloboval a trefil břevno. Domácí pak po přihrávce za obranu v poslední minutě znovu odskočili na rozdíl dvou branek. V poslední třetině jsme byli více na polovině domácích, ale bez gólového zakončení. Domácí nás poté potrestali po dvou rohových kopech. Zápas byl vyrovnaný rozhodla lepší produktivita domácích. Hrálo se na hrbolaté přírodní trávě, která dělala oběma celkům velké potíže.