FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

VÝSLEDKY MLÁDEŽE 24.9 - 25.9

Přinášíme souhrn výsledků naší mládeže působících v moravských ligových a divizních soutěží. Připojujeme pozvánku na sobotní první ligu mladších žáků, kdy od 10.00 a 12.00 hostíme na Bouchalkách tým 1.SK Prostějov. V neděli pak od 12.00 a 14.15 nastoupí dorostenci v moravskoslezské divizi proti MSK Břeclav.

VÝSLEDKY NAŠÍ MLÁDEŽE:

DOROSTENECKÁ DIVIZE U19 :

FC ŽĎAS Žďár- Znojmo B  0:4 (0:1)

Sestava: Chmelík - Dočekal (59. Sochor) , Prudík, Matoušek P., Pelikán (59. Gabaš) -  Mikíšek, Mach - Hlaváč (46. Bula), Suský (59. Podsedník), Lysák -  Srnský  (76. Matoušek J.)
N. : Červinka, Křesťan

Hodnocení:
V dnešním utkání jsme podali zatím nejhorší výkon z dosavadních utkání. S hratelným soupeřem jsme si na těžkém terénu neuměli poradit, chyběl nám potřebný pohyb a touha utkání vyhrát, nevypracovali jsme si prakticky žádnou šanci. To, že musíme přidat jsme řešili v poločasové přestávce. Výsledkem byli ovšem další tři branky v naší síti za prvních patnáct minut. Náš dnešní přístup k utkání byl zarážející a utkání jsme doslova odevzdali.

DOROSTENECKÁ DIVIZE U17 :

FC Žďas - SC Znojmo B 2:0 (2:0)
Branky: Polívka, Havelka
Utkání se sousedem v tabulce jsme odehráli na těžkém terénu. Hráči k utkání přistoupili velmi dobře. Od první minuty jsme byli aktivní a brzy se dostali po pěkných akcích do vedení 2:0. Až na pasáž kolem 20 minuty, kdy nás hosté zatlačili před vlastní branku a serii nebezpečných rohů si vytvořili brankovou příležitost, bylo utkání vyrovnané. Škoda jen nedotažených situací ve druhém poločase, ale i tak převládá spokojenost z výsledku i předvedené hry

ŽÁKOVSKÁ DIVIZE U15:.

FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou - FŠ Třebíč 3:2 ( 1:2)

Branky: 18´Zych, 47´Stránský, 78´Promberger

Sestava: Pešek - Dvořák, Dočekal, Svoboda, Pipek, Havelka, Chmelíček, Boháček, Vaverka (41´Stránský), Promberger (80´Starý), Zych

V nedělním utkáním jsme si docela pohrávali s osudem. V prvním dějství jsme se dostali do několika samostatných nájezdů, spousty situací tváří v tvář brankáři. Ale až na jedinou výjimku nad naším finálním řešením zůstával rozum stát. A těsně před odchodem do kabin nastal šok, když do té doby nepříliš nebezpečný soupeř během dvou minut utkání otočil. Naštěstí dvěma víceméně štastnými brankami ve druhém dějství se nám podařilo strhnout vítězství na svoji stranu. V pomyslné tabulce druhých poločasů bychom byli suverénně na prvním místě. Nicméně zápas jsme si už poněkolikaté nechali sami zbytečně zkomplikovat. Kdybychom především v prvním poločase byli alespoň z poloviny produktivní, jednalo by se o poklidné utkání s vyšším rozdílem ve skóre.

ŽÁKOVSKÁ DIVIZE U14:

FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou - FŠ Třebíč 8:1 ( 3:1)

Sestava:

Návrátil - Svoboda, Staněk, Irovský, Odvárka, Jašek, Havlík, Šiljeg, Toman, Prokůpek, Krajíc, Chroustovský, Kotovic

Branky: Toman 6, Prokůpek, Kotovic

Do utkání jsme vstoupili velice dobře, hned jsme si vytvořili spoustu šancí, bohužel nám nevycházela koncovka.

Pak naše hra měla klesající tendenci, paradoxně jsme se ale dostali do vedení 2:0. Ani to nás nezvedlo. Pokračovali jsme v matném výkonu po zbytek prvního poločasu.

Druhý poločas přišla velká změna. Kluci od první minuty do toho šlápli, bylo nás plné hřiště, byli jsme velice aktivní směrem k soupeřovi brance a utkání tak dotáhli k vítěznému konci.

Je před námi spousta práce, ale zároveň se musí uznat, že všichni jsou ochotni to akceptovat a na sobě dále makat!

ŽÁKOVSKÁ LIGA U13:

Zbrojovka Brno - FC Žďas 7:1(5:0)

Branka: Beneš

Sestava:

Michut,Beneš,J.Sláma,S.Sláma,Podborský,Ptaszek,Musil,Smutka,Straka,Fiala,Had,Bajer

S vedoucím celkem tabulky jsme sehráli výborný zápas zatím nejlepší na podzim. První poločas skóre neodpovídalo dění na hřišťi. Neproměili jsme čtyři samostatné nájezdy, kdy stačilo trefit vždy jeden kout branky, ale vždy jsme trefili brankáře stojícího uprostřed.Domácí skórovali třikrát z rohu, jednou po míči rozhodčího a jednou ze sporného ofsajdu.

Druhý poločas jsme navázali na první poločas, pokračovali v obětavé a fyzicky náročné běhavé hře a snížili na 5:1. Za tohoto stavu jsme po samostatné akci od půle hřiště vstřelili branku na 5:2, kterou rozhodčí uznal, zapsal a když už se mělo rozehrávat na náléhání domácích gól odvolal. Dále jsme pokračovali v náročném stylu hry a mohli třikrát skórovat. Jednou hlavou z bezprostřední blízkosti a dvakrát po nebezpečných střelách. Domácí, kteří v této fázi hry třicet minut neskórovali jsme do žádné větší příležitosti nepustili, hlavně také bezchybným výkonem brankáře Michuta. Nakonec domácí přeci jen dvakrát  udeřili v 71. a 73. minutě a tím uzavřeli skóre zápasu.

Dnes jsme museli kluky pochválit za výkon za hranicí možností. Doufáme, že se teď kluci přesvědčili, že se dá hrát s každým soupeřem a věříme, že podobné výkony budeme schopni zopakovat v každém zápase.

ŽÁKOVSKÁ LIGA U12

Zbrojovka Brno - FC Žďas 28:0(12:0)

 

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎAS

 V.Bíteš

      Neděle|26.3.2023

      15.00

Generální partneři

Město Žďár nad SázavouŽĎAS a.s.Národní sportovní agentura

Ostatní partneři

1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.TEAMline, s.r.o.Pivovar ChotěbořZDAR, a.s.SPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouAKAB s.r.o.SATT a.s.Králi.cz webdesign - www.krali.czZdeněk Mráček - autodopravaSSPORT

Mediální partneři

Žďárský deník

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČRŽďárská liga malé kopanéIS FAČR