VÝSLEDKY MLÁDEŽE 2.4 - 3.4

Přinášíme souhrn výsledků naší mládeže působících v moravských ligových a divizních soutěží. Připojujeme pozvánku na nedělní divizi dorostu, kdy od 10.00 a 12.15  hostíme na Bouchalkách tým H.Brodu.

DOROSTENECKÁ DIVIZE U19 :

Hodonín - FC ŽĎAS  9 : 1 (5 : 1)

Sestava : Sklenář - Bureš, Mikíšek ( 72. Gregar), Osmík, P.Matoušek - Mach, Dočekal - Hotárek |( 46. Toman), Prudík ( 72 Sochor), Suský ( Srnský) - Otava

Branka : Bureš

Hodnocení:

Naprosto zasloužená výhra domácích vysokým skore. Ve všech dovednostech i schopnostech jsme  výrazně zaostávali.

DOROSTENECKÁ DIVIZE U17 :

Hodonín - FC ŽĎAS  5:2 (0:1)

Branky: Hotárek, Toman

Hodnocení:

Utkání se sousedem v tabulce jsme odehráli na hřišti v Šardicích. Po úvodním oťukávání a sžíváním se s přírodním travnatým povrchem, jsme postupně převzali iniciativu a zaslouženě šli do vedení. Bohužel se nám nepodařilo zvýšit náskok i přes mnoho velkých brankových příležitostí a tak nás na konci poločasu podržel Mach, který bravurně zneškodnil akci domácích tři na brankáře. Přes poločasové upozornění na změnu rozestavení a způsob hry domácích, jsme během jedné minuty vytvořili dvě nepochopitelné individuální chyby a rázem se vývoj utkání obrátil. Domácí si začali více věřit a na naše kopačky se vkrádala nervozita. I přes vyrovnání na 2:2 po pěkné kombinační akci po ose Klimeš, Hotárek, Toman a několik dalších nevyužitých brankových příležitostí šli domácí za vítězstvím. Které i díky našim opravdu velkým individuálním chybám (fotbal je hra chyb) a vlastní kvalitě získali. Prohra mrzí o to více, že jsme přes všechny komplikace se sestavou měli velmi dobrou podporu od U19 a soupeř byl k poražení. Bohužel série individuálních chyb nás o body připravila. V dalším kole budeme opět na domácí UMT hostit v derby utkání Havlíčkův Brod a musíme se z těchto chyb poučit a výrazně je eliminovat.

ŽÁKOVSKÁ DIVIZE U15:

1.SC Znojmo - FC ŽĎAS  2:0 ( 0:0)

Sestava: Pavlík - Polanský, Červinka, Janík, Tichý - Brusenbauch - Boháček, Holec, Krahula ( Rosecký 61'), Vaverka - Chmelík

Hodnocení:

Odstartovali jsme sérii pěti venkovních utkání na půdě druhého týmu divize Znojma.

Určitě v prvním poločase jsme odehráli nejlepší utkání jara. Kluci  se výborně vyrovnali soupeři v nasazení, důrazu a v začátku jsme působili i aktivněji v útočné fázi. Znojmo pak bylo čím dál více kvalitnější na míči, ale naše nasazení to dokázalo eliminovat po zbytek prvního poločasu. Určitě nám pomohlo i to, že jsme hráli první půli s větrem v zádech.

Druhý poločas už jsme byli pod tlakem soupeře. Znojmo s větrem nás tlačilo čím dál více a výsledkem byly dva góly. Pro druhý poločas musíme uznat, že Znojmo už prokázalo svoji kvalitu a my už jsme nebyli schopni reagovat jako v prvním poločase.

Celkově můžeme být s utkáním spokojení. Kluci prokázali, že umějí reagovat na silnějšího soupeře, jen je problém to zvládnout celé utkání. Ale je na čem stavět.

Poděkování patří U14 za spolupráci a musíme uznat, že jejich hráč Šimon Krahula patřil mezi nejlepší hráče utkání a prokázal tak svůj aktuální obrovský potenciál.

ŽÁKOVSKÁ DIVIZE U14:

1.SC Znojmo - FC ŽĎAS  3:1 ( 1:0)

Sestava: Pešek - Čížek, Dvořák, Svoboda, Promberger, Mach (50´Tichý), Stránský, Krahula, Vaverka, Zych, Pipek (60´Pavlík)

Branka: 80´Zych

Hodnocení:

Před utkáním jsme horko těžko skládali sestavu. Na domácí, velice kvalitní tým jsme se postavili do bloku s cílem po zisku míče vyrážet do rychlých protiútoků. Toto se vcelku solidně dařilo, nicméně do brejkových situací jsme chodili v malém počtu a v situacích v podčíslení jsme pro domácí branku nebyli příliš nebezpeční. Domácí otevřeli skóre nádhernou střelou z dálky, od té doby nás dostali pod tlak hlavně díky standartním situacích, které jsme bohužel opět bránili katastrofálně. Někdy i s notnou dávkou štěstí se však skóre do přestávky nezměnilo. Ve druhém poločase jsme byli aktivnější, více na míči. Nutno však podotknout, že i s podporou silného větru v zádech. Větší brankové příležitosti ale nepřicházely, věděli jsme si rady pouze po soupeřovo vápno. V 67´nastal nejspíše zlomový moment utkání. Po laciné ztrátě na polovině hřiště sehráli domácí učebnicovou akci, které asi nešlo zabránit - 2:0. Krásný fotbalový moment. I poté se na hřišti udály zajímavé momenty. Nejprve domácí proměnili pokutový kop, my naopak o chvíli později na druhé straně nikoliv. Nakonec i nám se podařilo vsítit zaslouženou branku, v poslední minutě se dokázal prosadit Zych po individuální akci. V celkovém kontextu kluci zvládli utkání až na některé věci solidně. Již zmíněné problémy se sestavou, výborný soupeř, zimní podmínky. Je to paradox, ale s předvedeným výkonem jsme všichni daleko více spokojenější než v předchozím výsledkově zvládnutým zápasem.

ŽÁKOVSKÁ LIGA U13

ŽĎÁR - PROSTĚJOV 7:3 (4:2, 1:0, 2:1), hráno 3x 30min.

Branky: Prokůpek 3, Toman 2, Havlík, Irovský

Sestava: NAVRÁTIL - ODVÁRKA,SVOBODA,TEPLÝ - PROKŮPEK,HAVLÍK,IROVSKÝ - TOMAN (KRAJÍC,STANĚK,JAŠEK,KOTOVIC)

Hodnocení:

Do utkání jsme šli na jaře poprvé téměř v kompletní sestavě a na našem výkonu se to pozitivně projevilo. Kluci utkání odehráli s velkou chutí a aktivitou podpořenou brankami. Vyvarovali jsme se individuálních chyb a přidali v houževnatosti a důrazu v osobních soubojích. Všechny odehrané třetiny utkání jsme měli brankově navrch a udrželi tempo po celé utkání. Chtěli bychom takhle pokračovat i v dalších zápasech. Kluci dnes zaslouží pochvalu za zasloužené vítězství.

ŽÁKOVSKÁ LIGA U12

FC Ždas - Prostějov 3:1(2:0,1:1,0:0)

Hodnocení:

Do utkání jsme nastoupili bez dvou v sobotu onemocnělých hráčů(Beneš, Straka). První třetinu jsme zahráli výborně. V 7. minutě po hezké akci a centru z pravé strany jsme zakončili celou akci střelou hlavou k tyči.Druhá branka padla ve 23. minutě po krásném tandemovém náběhu a prudkou přízemní střelou k tyči z hranice vápna.Ve druhé třetině soupeř snížil ve 41. minutě, kdy z dálky nakopnutý míč na branku skončil k překvapení všech za zády jinak v zápase výborně chytajícího našeho brankáře. Naštěstí jsme hned za dvě minuty opět navýšili skóre na rozdíl dvou branek, když si prudký centr z levé strany srazila hostující obrana do své sítě. V poslední třetině jsme dohrávali bez jednoho zraněného hráče a jen se dvěma střídajícími. Docházeli nám trochu síly, ale soupeře jsme do žádné vážné příležitosti nepustili. Soupeř v této třetině vystřelil jen jednou na naši branku. Zaslouženě jsme si tedy připsali první jarní vítězství. Všichni kluci zasluhují pochvalu za výborně zahrané první dvě třetiny a odbojovanou třetí třetinu.