FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

VÝSLEDKY MLÁDEŽE 21.5 - 22.5

Přinášíme souhrn výsledků naší mládeže působících v moravských ligových a divizních soutěží. Připojujeme pozvánku na sobotní divizi dorostu, kdy od 11.00 a 13.15  hostíme na Bouchalkách tým SK Líšeň B. 

DOROSTENECKÁ DIVIZE U19 :

Bedřichov - FC ŽĎAS 2:2 (1:0)

Branky: Bureš, vlastní

Sestava : Sklenář - Mikišek, P. Matoušek, Osmík, Bureš - Dočekal, Prudík, Mach, Suský ( 46. Pelikán) - Srnský (70. Hotárek), Koutník

Hodnocení:

Do zápasu s posledním celkem soutěže jsme vstoupili velmi aktivně. Během 10 minut jsme si vypracovali čtyři stoprocentní šance. Bohužel tradičně bez gólového efektu. Domácí vycítili šanci a postupně hru ovládli. O osudu zápasu se rozhodlo v 25.minutě, když hostující brankař neudržel míč po rohovém kopu a daroval domácím první gól. Od té doby byl na hřišti pouze domácí tým. Jen svými chybami dali hostům bodovou naději.

Nejprve si dali na začátku druhého poločasu vlastní gól a 70. min zbytečnou penaltou. O deset minut později si udělal z hostujících hráčů slalomové tyče M. Švaříček a jelikož brankař FCŽ neměl svůj den, pohodlně z 25 metrů vyrovnal. Spravedlivě je nutno dodat, že remíza je pro domácí trochu nespravedlivá, ale takový je někdy fotbal...

DOROSTENECKÁ DIVIZE U17 :

Bedřichov - FC ŽĎAS 1:4 (0:2)

Branky: Vaněk 2,Suský, vlastní

Hodnocení:

Zisk 3 bodů do tabulky a udržení 3. pozice v tabulce. I nadále nás provází zdravotní indispozice a k tomu se přidal karetní trest ze sobotního utkání B- týmu, proto jsme využili spolupráce s U-19 a někteří hráči ročníku 2005 nastoupili i za U-17. Jelikož většina hráčů kteří nastoupili do utkání (vyjma 2) měla v nohou buď utkání za U-19, nebo sobotní utkání, tak jsme chtěli utkání rozhodnout co nejdříve.

V prvním poločase jsme dominovali, dařilo se nám vytvářet brankové příležitosti a domácí se k ohrožení branky Macha nedostali. Bohužel jsme proměnili jen 2 příležitosti a tak poločasové vedení 2:0 bylo pro domácí ještě milosrdné.

Vstup do druhého poločasu se nám vydařil a dvě branky Vaňka, nás uklidnili. Možná až příliš, a tak domácí v posledních 10 minutách nastřelili 2x brankovou konstrukci a i Mach musel řešit několik ošemetných situací, kdy jedna z nich bohužel skončila brankou. Za předvedený výkon především v úvodních 70. minutách si tým zaslouží pochvalu.

Nyní nás čeká vyvrcholení sezony a to domácí utkání s týmem Líšně, který je o skóre před námi a tedy půjde o přímí souboj o medailové pozice. Věříme, že se na toto těžké utkání dobře připravíme a předvedeme výkon odpovídající našemu postavení v tabulce.

ŽÁKOVSKÁ DIVIZE U15:

FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou Sparta Brno 0:3 ( 0:2)

ŽÁKOVSKÁ DIVIZE U14:

 FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou Sparta Brno 1:2 ( 1:2)

Sestava: Pešek - Čížek (41´Pipek), Svoboda, Dvořák, Havlík, Havelka, Chmelíček, Vaverka (54´Stránský), Sedlák, Promberger, Zych

Branka : Promberger

Hodnocení:

Se vší úctou k soupeři. My zkrátka takováto utkání zvládat musíme. Bohužel realita byla jinde.

ŽÁKOVSKÁ LIGA U13

FC Žďas - Jihlava 5:14 (0:3, 2:4, 3:7)

Branky: Odvárka 2, Staněk, Chroustovský, Toman

Sestava: Sestava: Irovský - Svoboda,Odvárka - Jašek,Havlík, Prokůpek, Sedlák- Toman (Staněk, Krajíc, Kotovic, Chroustovský)

Hodnocení:

I když jsme na poslední chvíli museli měnit sestavu a to i na postu v brance, chtěli jsme utkání zvládnout lépe. Soupeř nás však přehrával v pohybu a individuální práci s míčem. Napadání na útočné polovině jsme nedokázali dotahovat do zisku míče a soupeř držel víc míč pod kontrolou. Nadechli jsme se v poslední části, kdy jsme dokázali rychle vstřelit tři branky za sebou, následně jsme však opět třikrát rychle inkasovali. V utkání nám dnes chyběla větší tvořivost, snaha a utkání tedy vyznělo jednoznačně.

ŽÁKOVSKÁ LIGA U12

FC Žďas - Jihlava 4:9(3:1, 0:3,1:5)

Opět jsme měli výborný start do zápasu a celou první třetinu jsme svírali soupeře na jeho polovině. Výsledkem bylo po vynikající hře všech hráčů vedení 3:0. Bohužel z poslední a ojedinělé akce hostí jsme dostali v 30. minutě gól a třetinu vyhráli jen 3:1. Další dvě naše střely totiž skončily na tyči a další tutovky vychytal brankář Jihlavy. Naše vedení bylo proto zcela zasloužené.

 Bohužel ve druhé třetině soupeř v 50. minutě vyrovnal a v 59. minutě šel do vedení. Mezitím jsme ale za nerozhodného stavu trefili břevno a tyč a jednou brankář vytáhl míč ze šibenice.

Poslední třetinu již nám opět jako tradičně začali docházet síly a soupeř využil našich chyb k laciným brankám. Ještě za stavu 4:6 jsme nastřelili břevno a soupeř definitivně rozhodl do naší rozhozené obrany v 84.86. a 90. minutě.

Hodnocení:

Ve velkém vedru jsme zahráli fantastickou první třetinu, zatím nejlepší na jaře. Hosté se jenom bránili a dvacet minut se nedostali za půlku. Po první třetině jsme měli vést 5:0 Bohužel v zápase jsme nastřelili 5x břevno nebo tyč a další dvě třetiny se nám již tolik nevedlo v zakončení. Navíc jsme měli jen tři střídající hráče a soupeř střídal dvě celé sedmičky. Někteří hráči museli odehrát 80 minut a již jsme pak neměli síly na  návraty zpátky do obrany, což hosté využili Klukům jsme za vynikající výkon mohli dnes jenom poděkovat.

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎAS

 SK VYSOKÉ MÝTO

     Sobota|27.1.2024

15.00

  

     

Generální partneři

Město Žďár nad SázavouŽĎAS a.s.Národní sportovní agenturaKRAJ VYSOČINA

Ostatní partneři

1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.TEAMline, s.r.o.Pivovar ChotěbořZDAR, a.s.SPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouAKAB s.r.o.SATT a.s.Králi.cz webdesign - www.krali.czZdeněk Mráček - autodoprava

Mediální partneři

Žďárský deník

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČRŽďárská liga malé kopanéIS FAČR