FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

VÝSLEDKY MLÁDEŽE 19.3 - 20.3

Přinášíme souhrn výsledků naší mládeže působících v moravských ligových a divizních soutěží. Připojujeme pozvánku na sobotní divizi starších žáků, kdy od 10.00  hostíme na Bouchalkách tým Třebíče. V neděli od 10.00 tentokrát v divizi dorostu přivítáme Pelhřimov.

DOROSTENECKÁ DIVIZE U19 :

FC Sparta Brno - FC ŽĎAS 4:0 (1:0)

Sestava : Sklenář - Bureš ( 70. Sochor), Osmík, P. Matoušek, Mikíšek - Toman, Mach ( 80. Baxant), Prudík, Hotárek ( 75. Pelikán) - Koutník, Srnský

Domácí mužstvo bylo favoritem utkání a hned od začátku svojí úlohu plnilo. Zatlačil nás na naší polovinu hřiště. Naše obrana odolávala jen za cenu standartních situací / domácí měli v 15.min už 7 rohů), paradoxně jsme měli první stoprocentní gólovou příležitost my. V 25. minutě šel sám na golmana domácích A. Mach, bohužel neproměnil a z následného rychlého protiútoku soupeř vybojoval roh, po kterém po naší nedůslednosti skóroval 1:0.

Začátek druhého poločasu se nesl v podobném duchu. V 60. min jsme lehkovážně ztratili na soupeřově polovině míč a soupeř trestal do otevřené obrany 2:0. Do zápasu jsme se mohli vrátit o pět minut později, kdy po vyhraném souboji R. Koutníka s domácím brankařem nedokázali jeho spoluhráči 2x trefit odkrytou branku domácích. Poté už domácí jasně dominovali, což potvrdili ještě dvěma zásahy. Výsledek je pro nás trochu krutý, zvláště když náš brankař V. Sklenář podal velmi kvalitní výkon. Pokud ale chceme bodovat s celky z popředí tabulky, musíme být daleko efektivnější v útočné činnosti a zvláště v zakončení.

DOROSTENECKÁ DIVIZE U17 :

FC Sparta Brno - FC ŽĎAS 2:4 (1:2)

Branky: Baxant2,Toman, Prudík(PK)

Hodnocení:

Utkání se sousedem v tabulce přineslo cenné tři body. Utkání se odehrálo na malém hřišti s umělým povrchem, kde převládala soubojová hra s minimem kombinace. Hráči zaslouží pochvalu za přístup a nasazení, byla na nich vidět větší touha po vítězství než u domácích. V utkání jsme využili i hráče ročníku 2007, které chceme postupně zapojovat do mistrovských utkání a ideálně vedle hráčů kteří mají již zkušenost z U19 tak, aby se podpořila provázanost mezi žáky a dorostem. Závěrem bych i ocenil profesionální výkon trojice rozhodčích.

ŽÁKOVSKÁ LIGA U13

ŽĎÁR - ZLÍN 1:8 (0:1, 0:4, 1:3)

Branky: Jašek

Sestava: ŠIK - IROVSKÝ,TEPLÝ - JAŠEK,HAVLÍK,CHROUSTOVSKÝ,KRAJÍC - PROKŮPEK (NAVRÁTIL)

Hodnocení:

Herně jsme dnes podali lepší výkon než v minulém utkání, hráli jsme kompaktněji a kluci se v utkání opravdu vydali ze sil. Co se ale nezměnilo je naše malá produktivita a efektivita v zakončení. Vypracované šance Havlíka, Prokůpka v první části byly vyložené. Jedinou branku po pěkné individuální akci Teplého vstřelil Jašek. Dnešní soupeř byl fotbalovější a s průběhem utkání se prosadil střelecky. Mrzí nás obdržené branky po nedůrazu v osobních soubojích před brankou, kde nás soupeř přetlačil a byl pohotovější. Do dalších utkání se potřebujeme dát dohromady zdravotně, hrajeme v nekompletním složení.

ŽÁKOVSKÁ LIGA U12

FC Ždas - Fastav Zlín 2:15(1:4,0:5,1:6)

Hodnocení:

Do utkání jsme nastoupili opět v nekompletním složení a se čtyřmi hráči, kteří toho od začátku roku mnoho nenatrénovali.

Proti čtvrtému celku soutěže jsme zahráli výborně první dvacet minut, kdy se hrálo ve vysokém tempu. To jsme hráli ve stejném složení bez střídání a stav byl 1:1.Hosté se v této části zápasu dokázali prosadit jen z penalty. Posledních deset minut první třetiny se ale pomalu začali dostávat na hřiště hráči z lavičky a náš výkon šel pomalu dolů. Výsledkem byly tři góly v naší siti. Druhou třetinu soupeř vstřelil tři slepené góly během pěti minut, nám nebyl uznán regulérní gól, za který se nám rozhodčí po utkání omluvil, že měl platit. Třetí třetinu již jsme neměli tolik sil a dali příležitost hráčům z lavičky.

V zápase můžeme kluky pochválit za prvních dvacet minut, kdy se soupeři vyrovnali v nasazení a dalších činnostech. Hlavním negativem utkání bylo bohužel o proti utkání v Třebíči to, že jsme se unáhlili k nakopávání míčů a opustili jsme kombinační hru.

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎAS

 Břeclav

      Neděle|25.9.2022

      15.30

Generální partneři

Město Žďár nad SázavouŽĎAS a.s.Národní sportovní agentura

Ostatní partneři

1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.TEAMline, s.r.o.Pivovar ChotěbořZDAR, a.s.SPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouAKAB s.r.o.SATT a.s.Králi.cz webdesign - www.krali.czZdeněk Mráček - autodopravaSSPORT

Mediální partneři

Žďárský deník

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČRŽďárská liga malé kopanéIS FAČR