FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

VÝSLEDKY MLÁDEŽE 17.9 - 18.9

Přinášíme souhrn výsledků naší mládeže působících v moravských ligových a divizních soutěží. Připojujeme pozvánku na nedělní divizi starších žáků, kdy od 10.00 a 12.00 hostíme na Bouchalkách tým FŠ Třebíč.

DOROSTENECKÁ DIVIZE U19 :

FC Žďas - Pelhřimov 2:2 (0:1)

Branky: Srnský, Mikíšek (PK)

Sestava: Cymrykovyč - Dočekal, Prudík, Matoušek P., Hotárek -  Mikíšek, Mach A. - Pelikán (82. Podsedník), Suský , Hlaváč (57. Lysák) -  Srnský

N. : Chmelík, Gabaš, Sochor

Hodnocení:

Celé utkání bylo poměrně vyrovnané a obě mužstva střídali lepší i horší okamžiky, celková remíza je z tohoto pohledu spravedlivá. Soupeř nastřelil v první části spojnici a naše nadějné šance skončili v předfinální části. Herně jsme byli lepší ve druhé části, kdy jsme hráli více po zemi a dokázali si vytvořit tlak. Konec utkání byl ve znamení obratů. Kýženého vyrovnání na 1:1 jsme se dočkali až v 90 min. po rohovém kopu Hotárka a pohotové dorážce Srnského. Následně se soupeř ihned po rozehře, našem propadnutí a brejkové situaci znovu ujal vedení 1:2 v 91 min. Poslední branka v 93 min. na 2:2 padla po autovém vhazování a faulu na Srnského v pokutovém území, kdy penaltu proměnil Mikíšek. Utkání jsme chtěli zvládnout herně i výsledkově, ale pouze jsme dotahovali skore. Převahu jsme si vytvořili pokud jsme podrželi míč na zemi a měli větší nabídku. Tohle bude cesta do dalších utkání.

DOROSTENECKÁ DIVIZE U17 :

FC Žďas - Pelhřimov 15:2 (7:1)

Branky: 5x Vaverka, 4x Polívka, 2x Semeniuk, Hendrich, Brusenbauch, Dočekal, Boháček.

Hodnocení:

Jednoznačný výsledek i průběh utkání. Kluci zaslouží pochvalu za přístup a snahu o týmové pojetí hry, vytvářet tlak na soupeře po celých 90 minut, chyby které byly v naší hře si rozebereme v kabině. Děkujeme za pomoc hráčům a trenérům z U15, bez nich bychom utkání neodehráli. V následujícím kole zajíždíme do Blanska a věříme, že navážeme na takto vydařené utkání.

ŽÁKOVSKÁ DIVIZE U15:

FC Svratka Brno - FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou 1:3 ( 0:1)

Branky: 9´a 68´Boháček, 60´Havelka

Sestava: Pešek - Dvořák, Svoboda, Tichý, Dočekal, Havelka, Chmelíček, Boháček, Vaverka (70´Mach), Zych, Promberger

Hodnocení:

Měli jsme skvělý vstup do utkání a hned v deváté minutě se ujali vedení. Poté se však cosi změnilo a utkáním jsme se protrápili, volili jsme složitá řešení.  Nefungovaly základní věci a domácí vycítili šanci. Ve 48. jsme po lehkomyslné ztrátě ve středu hřiště dali možnost rozhodčímu vymyslet pokutový kop, který domácí s přehledem proměnili. Naštěstí opět nastala naše silná závěrečná dvacetiminutovka, ve které jsme utkání zlomili na svoji stranu. I když jsme herně moc neobstáli, v utkání jsme si vytvořili spousty gólových příležitostí a jednoznačně jsme jej měli rozhodnout dříve.

ŽÁKOVSKÁ DIVIZE U14:

FC Svratka Brno - FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou 3:8 ( 1:6)

Sestava: Návrátil - Teplý, Staněk, Irovský, Odvárka, Svoboda, Havlík, Bobula, Pacal, Prokůpek, Toman, Šiljeg, Jašek

Branky : Toman 4, Havlík, Bobula, Prokůpek, Pacal

Hodnocení:

Po celé utkání jsme byli lepším týmem a zaslouženě tak vyhráli. Kluky můžeme pochválit hlavně za první poločas, který se nám hodně povedl. Druhý poločas se pak už jen dohrával.

ŽÁKOVSKÁ LIGA U13

FC Žďas - Vyškov 6:6 (2:4)

Branky: S.Sláma 2,Smutka , Beneš, Musil, vlastní

Hodnocení:

První poločas jsme nesplnili skoro nic co jsme si před zápasem řekli. Na branku jsme vystřelili snad třikrát. Obě branky jsme vstřelili po rohu a stav utkání 2:2 byl pro nás v 37.minutě tedy hodně příznivý. Poslední tři minuty jsme ale úplně vypadli z role a dostali dvě branky do šatny na 2:4. Začátek druhé půle nám opět nevyšel, i když jsme nastoupili na soupeře s větším pohybem a důrazem. Za stavu 3:6 jsme se ale vyhecovali a během 15 minut vyrovnali v 73.minutě na 6:6. V euforickém závěru jsme zaskočeného soupeře přitlačili před jeho branku, měli dvakrát rozhodnutí na svých kopačkách, ale v koncovce jsme mířili ve vyložených situacích vedle a nad. Zápas ač byl hodně dramatický, se nesl v duchu fair play, za což by jsme chtěli hlavně poděkovat soupeři a vedení hostujícího celku.

ŽÁKOVSKÁ LIGA U12

Žďár - Vyškov 3:2 (1:1)

Branky: 2x Šik, Svoboda ( penalta )

Sestava - Kachlík, Kopeček, Šik, Fialová, Vrša, Vomela, Svoboda, Dvořák, Krajčo, Šulc, Polanský, Rous, Kohout, Padurets,

Hodnocení:

Dnes jsme poprvé v sezóně vyhráli. Hráli jsme proti vyrovnanému soupeři a dvakrát v zápase prohrávali, ale všichni hráči podali maximální výkon a zapas otočili na svoji stranu.

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎAS

 SK VYSOKÉ MÝTO

     Sobota|27.1.2024

15.00

  

     

Generální partneři

Město Žďár nad SázavouŽĎAS a.s.Národní sportovní agenturaKRAJ VYSOČINA

Ostatní partneři

1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.TEAMline, s.r.o.Pivovar ChotěbořZDAR, a.s.SPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouAKAB s.r.o.SATT a.s.Králi.cz webdesign - www.krali.czZdeněk Mráček - autodoprava

Mediální partneři

Žďárský deník

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČRŽďárská liga malé kopanéIS FAČR