FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

VÝSLEDKY MLÁDEŽE 14.5 - 15.5

Zvětšit

Přinášíme souhrn výsledků naší mládeže působících v moravských ligových a divizních soutěží. Připojujeme pozvánku na čtvrteční první ligu mladších žáků, kdy od 16.30  hostíme na Bouchalkách tým Vysočina Jihlava. V neděli pak přivítají od 10.00 v divizi starší žáci Spartu Brno.

DOROSTENECKÁ DIVIZE U19 :

FC ŽĎAS - Židenice 0:1 (0:0)

Sestava : Cymrykovyč - Gregar , P. Matoušek, Osmík, Bureš ( 80. Srnský) - Suský,  Prudík, Novotný ( 82. Pelikán), Hotárek - Koutník, Dočekal

Hodnocení:

O první ztrátu domácích tří bodů jsme se svým přístupem postarali sami. Soupeř byl fotbalovější, my zase zodpovědní v obranné fázi. Přesto jsme si vypracovali tři stoprocentní golové příležitosti s tradičním nulovým zakončením. Soupeř bojoval a nakonec si vypracoval jedinou šanci, kterou s přehledem proměnil. Po absolutně zbytečné červené kartě v závěru utkání pro domácího  Gregara putují tři body po zásluze do Brna.

DOROSTENECKÁ DIVIZE U17 :

FC ŽĎAS - Židenice 2:1 (0:1)

Branky: Suský, Pelikán

Hodnocení:

Velmi těžké utkání s kvalitním soupeřem.  V posledních utkáních naše hra upadá, nedaří se nám přechod do útočné fáze a jsme lehkovážní v pokutovém území. Toto vítězství musíme zařadit mezi šťastné. Je třeba pracovat zodpovědně od první minuty každého utkání a především zrychlit práci s míčem. Začala nám převládat snaha o individuální řešení, nad týmovovým úspěchem a to musíme změnit, pokud chceme zůstat na předních příčkách tabulky.

ŽÁKOVSKÁ DIVIZE U15:

MFK Vyškov - FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou 1:2 ( 1:0)

Sestava:
Pešek - Polanský, Síč, Pavlík, Tichý - Boháček ( 63' Chmelíček), Havránek, Holec, Brusenbauch, Semeniuk - Rosecký ( 50' Krahula)

Branky: Holec. Síč

Hodnocení:

V týdnu se nám rozjela v kabině viróza, takže jsme řešili, jak to poskládat. Někteří hráči museli hrát se sebezapřením a vážíme si výpomoci hráčů U14, kteří nám pomohli.

V utkání jsme byli lepší na míči, bohužel se nám v prvním poločase nepodařilo zakončit několik pěkných akcí a tak soupeř vstřelil gól z jednoho svého útoku, ke kterému jsme pomohli svoji chybou.

Druhý poločas jsme pokračovali v tlaku a kluci byli za své úsilí odměněni dvěma góly, tím nejlepším způsobem druhým v poslední minutě.

Kluci zaslouží velkou pochvalu, všichni se podíleli svým výkonem na cenném vítězství. Hodně nám oživili hru střídající hráči a taky Jirka Pešek až na jedno zaváhání zachytal spolehlivě. Určitě stojí také za zmínku, že v posledních 3 utkáních nám musí hrát v poli brankáři Červinka nebo Pavlík a vždy patří k nejlepším hráčům!

ŽÁKOVSKÁ DIVIZE U14:

MFK Vyškov - FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou 5:1 ( 3:1)

Sestava: Pešek - Dvořák (61´Pipek), Krahula (64. Čížek), Havlík, Svoboda, Sedlák (50´Vaverka), Havelka, Promberger, Stránský, Chmelíček, Zych

Branky : Zych

Hodnocení:

V utkání se nám sice podařilo vstřelit úvodní branku. Radost nám ale vydržela sotva deset vteřin, ihned po rozehrávce bylo srovnáno. Utkání se pak vyvíjelo v režii domácích.

ŽÁKOVSKÁ LIGA U13

Zbrojovka Brno - FC Ždas  24:1(9:0,8:0,7:1)

Branky: Toman

Sestava: NAVRÁTIL - TEPLÝ,SVOBODA, - IROVSKÝ,HAVLÍK,CHROUSTOVSKÝ,PROKŮPEK - TOMAN (STANĚK, KRAJÍC, JAŠEK, ODVÁRKA)

Hodnocení:

Celé utkání jsme působili bojácně a z fotbalově vyspělým soupeřem tahali za kratší konec. Měli jsme až přílišný respekt a nepředvedli výkon, který umíme. Domácí již v první části brankově odskočili a trestali prakticky každé zaváhání. V náročném utkání se ukázali morální vlastnosti hráčů, když ne všichni se s nepříznivým stavem a náročností zápasu dokáží vyrovnat. I když soupeř byl velmi dobře individuálně vyspělý, inkasovali jsme příliš mnoho branek. Věříme, že náročné utkání i s nepříznivým výsledkem nás posouvají vpřed, musíme ale odhodit obavy a podat odhodlanější výkon.

ŽÁKOVSKÁ LIGA U12

Zbrojovka Brno - FC Ždas  17:1(5:0,6:1,6:0)

Hodnocení:

V hodně okleštěné sestavě jsme chtěli co nejvíce hrát aktivně. Výborně jsme zahráli prvních dvacet minut, kdy domácí vedli jen 1:0. My jsme měli dvě stoprocentní šance, ale jednou naši střelu do prázdné branky zastavilo břevno. Po prvních prostřídáních jsme ovšem do konce třetiny dostali čtyři branky a bylo rozhodnuto. Od druhé třetiny se navíc projevila síla obou laviček. Pokud hrála naše základní sestava soupeře jsme trápili nebezpečnými brejky a kombinační hrou. Po našem prostřídání jsme se ale většinou jen bránili. Polovinu branek jsme navíc dostali po rohových kopech. Soupeř byl hodně agresivní v osobních soubojích, což našim hráčům dělalo velké problémy.

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎAS

 SK VYSOKÉ MÝTO

     Sobota|27.1.2024

15.00

  

     

Generální partneři

Město Žďár nad SázavouŽĎAS a.s.Národní sportovní agenturaKRAJ VYSOČINA

Ostatní partneři

1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.TEAMline, s.r.o.Pivovar ChotěbořZDAR, a.s.SPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouAKAB s.r.o.SATT a.s.Králi.cz webdesign - www.krali.czZdeněk Mráček - autodoprava

Mediální partneři

Žďárský deník

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČRŽďárská liga malé kopanéIS FAČR