VÝSLEDKY MLÁDEŽE 12.3 - 13.3

Přinášíme souhrn výsledků naší mládeže působících v moravských ligových a divizních soutěží. Připojujeme pozvánku na sobotní první ligu mladších žáků, kdy od 10.00  hostíme na Bouchalkách tým Fastav Zlín.

DOROSTENECKÁ DIVIZE U19 :

FC ŽĎAS – Svratka Brno 2:1(1:1)

Branky: Toman,Koutník

Sestava : Cymrykovyč - Bureš, P. Matoušek, Osmík, Gregar - Toman, Mach ( 88. Suský, 90. Sochor), Novotný, Mikišek - Koutník ( 77. Chmelík) Otava

Hodnocení:

Na začátek jarní sezony  k nám do Žďáru přijel tabulkový soused FC Svratka Brno. Věděli jsme, že nás nečeká příjemný rozjezd sezony, jelikož jsme si na podzim z Brna přivezli debakl 2:8. Na soupeře hrající jednoduchý fotbal s rychlým přechodem do útoku  v křídelních prostorech a nebezpečného ze standartních situací jsme se snažili dobře připravit. Bohužel právě po standartní situaci jsme v 24. minutě inkasovali. Paradoxně nám inkasovaný gol pomohl. Z mužstva spadla nervozita a postupně hru vyrovnala. V 32. minutě se nám vydařila rychlá kombinace středem hřiště . Na jejím konci se ocitl sám před hostujícím brankařem R. Koutník, který vybídl lépe postaveného A. Tomana ke skórování 1:1. Za nerozhodného stavu jsme vstoupili do druhého poločasu s jasným záměrem hrát trpělivě a čekat na chybu soupeře. Záměr se nám dařilo plnit .Už v 56. min. hostující brankař hasil chybu obránců pouze za cenu červené karty. Početní převahu jsme zúročili o 5 min později, když R. Koutník pohotově dorazil přímý kop T. Otavy 2:1 .  Bohužel soupeře do utkání vrátil hrubou chybou domácí brankař v 77.minutě kdy po ruce mimo vápno uviděl také červenou kartu.  Nervózní závěr utkání se nesl ve velkém tlaku soupeře a také mnoho faulu . Domácí brankař M. Chmelík spolu s obranou vyřešili několik nebezpečných situací a tak tři body zůstaly po právu doma. Velká pochvala za výborný výkon a předvedenou hru patří všem hráčům.

DOROSTENECKÁ DIVIZE U17 :

FC ŽĎAS – Svratka Brno 6:1(4:1)

Branky: Hladík 2, Hendrich 2, Toman, Klimeš

Hodnocení:

První jarní zápas jsme doma přivítali těžkého soupeře, s kterým jsme na podzim padli 3:0. Vstup do zápasu se nám vydařil, soupeře jsme zmáčkli a v 11. minutě jsme vedli 2:0. Poté se hra vyrovnala a po naší jediné slabší pasáži jsme inkasovali a hosté snížili na rozdíl jediné branky. Ke konci poločasu jsme soupeře opět zatlačili a po chybách soupeře byl ukazatel stavu 4:1. Do druhého poločasu hosté nastoupili odhodlaně s výsledkem něco udělat, ale naše zodpovědná hra je k ničemu nepustila a naopak jsme výsledek ještě navýšili na konečných 6:1. Hosté na konci ještě neproměnili pokutový kop. Kluky musíme pochválit za výborný výkon a doufáme, že na něj dokážeme navázat i v následujících zápasech.

ŽÁKOVSKÁ DIVIZE U15:

FC ŽĎAS - MFK Vyškov 3:1 (3:0)

Branky: Toman, Havránek, Mráček

Sestava: Červinka - Polanský, Síč, Janík, Brusenbauch - Havránek, Holec, Mráček, Boháček - Vaverka ( 64.Pavlík) , Toman ( 54. Rosecký)

V prvním kole jarní části mistrovské sezóny nás čekal soupeř z Vyškova.Průběh utkání hodně ovlivňoval velice silný vítr.Využili jsme hlavně prvního poločasu, kdy jsme hráli s větrem a soupeře jsme po celý první poločas tlačili. Dařilo se nám aktivní napadání, díky kterému jsme soupeře dostávali k chybám a vytvářeli si spoustu šancí. Výsledkem bylo poločasové, zasloužené vedení 3:0, které mohlo být mnohem vyšší, bohužel naše produktivita nebyla ideální!

Druhý poločas jsme opět zahájili zahozenými šancemi.Pro zbytek utkání pak už naše hra byla špatná, ztratili jsme zodpovědnost a spokojenost s výsledkem nás nepřinutila k většímu nasazení.

ŽÁKOVSKÁ DIVIZE U14:

FC ŽĎAS - MFK Vyškov 0:3 (0:3)

Hodnocení:

I přes porážku jsme mohli odejít ze hřiště se vztyčenou hlavou. Můžeme být spokojeni s přístupem, nasazením a určitými dalšími věcmi. Ověřili jsme si, že i absence klíčových hráčů nemusí být zas až tak velkou překážkou. Co se týká výsledku, tak hosté zvítězili zaslouženě. Vyškovští byli zkrátka kvalitnější, nebezpečnější. Dvě věci mě ale velmi mrzí. Všem třem inkasovaným brankám předcházely naše velké zkraty, triviální chyby a naopak na druhé straně, že jsme se ani jednou nedokázali střelecky prosadit. Nicméně do dalších utkání se určitě máme z čeho odrazit.

ŽÁKOVSKÁ LIGA U13

FŠ Třebíč - FC Žďas 11:3(2:2.4:1,5:0)

Branky: Svoboda, Chroustovský, Irovský

Sestava: Šik - Staněk, Teplý – Krajíc, Svoboda, Chroustovský, Irovský - Prokůpek (Navrátil, Minárik)

Hodnocení:

První část celého utkání byla zcela vyrovnaná, byli jsme aktivní v napadání a míč jsme byli schopní získat vysoko od naší branky. Příležitosti jsme si vypracovali a v první části jsme měli dát minimálně pět branek.Vyložené šance jsme ale nedokázali proměnit. V dalším průběhu se začala naplno projevovat absence našich šesti hráčů a rychle nám ubývali síly. Soupeř potom v dalších minutách lépe kombinoval , dokázal se prosadit střelecky a utkání kontroloval. Potvrdilo se , že v nekompletním počtu jsme schopni odehrát pouze část utkání.

ŽÁKOVSKÁ LIGA U12

FŠ Třebíč - FC Žďas 13:5(5:1.4:2,4:2)

Hodnocení:

Během soboty odpoledne nám omarodili dva hráči, do rána další dva a odjížděli jsme s jedním na střídání. Skóre zápasu bylo ještě milosrdné. Domácí mohli vstřelit dvakrát tolik branek hlavně po našich ztrátách míče před vápnem soupeře, po nichž následovali rychlé kontry do naší otevřené obrany. My jsme měli několikrát fáze hry, kdy jsme soupeře přitlačili na jeho polovině, ale v koncovce jsme byli nepřesní. Naše přechodová fáze byla naopak pomalá a kostrbatá.Třikrát jsme nastřelili tyč, když ani z metru nejsme schopni dopravit míč do prázdné branky(možná zlomový moment za stavu 3:1). Polovina týmu zaslouží pochvalu za bojovnost. Druhá polovina musí hodně přidat, alespoň v této základní herní činnosti.Nadále nám chybí hráči, kteří by udrželi kvalitu i po prostřídání. V malém počtu jsme byli zvyklí hrát již na podzim, proto celých 90 minut odehrála pětice hráčů a po fyzické stránce jsme vydrželi, což je dobré zjištění. Za celý zápas jsme neodkopli jediný míč a snažili se neustále kombinovat, za což byli kluci pochváleni.