FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

VÝSLEDKY MLÁDEŽE 11.9 - 12.9

Zvětšit

Přinášíme souhrn výsledků naší mládeže působících v moravských ligových a divizních soutěží.

DOROSTENECKÁ DIVIZE U19 :

FC ŽĎAS - JIHLAVA  0:6(0:2)

Hodnocení:

Jednoznačná výhra hostujícího týmu byla naprosto zasloužená. Ve všech činnostech jsme bohužel zaostávali.

DOROSTENECKÁ DIVIZE U17 :

FC ŽĎAS - JIHLAVA  1:3(1:0)

Branka: Polívka

Hodnocení:

V sobotním odpoledni jsme na domácím hřišti přivítali lídra soutěže z nedaleké Jihlavy. Hosté i se 4 hráči, kteří ještě nedávno působili v našem klubu vstoupili do utkání velmi aktivně. Po většinu utkání byl náš soupeř v držení míče, ale naše bojovnost a odhodlání dělalo soupeři problém. V prvním poločase si oba celky vypracovaly několik nebezpečných situací, ale brankáři obou týmů byli na svých místech pozorní. Těsně před přestávkou se nám podařilo dobře dohrát standartní situaci, kdy dobíhající Polívka nekompromisně propálil soupeřova brankáře. Do kabin jsme tak odcházeli s jednobrankovým vedením.

 Přes upozornění na důležitost zachytit začátek druhé půle, soupeř předvedl hned ve 47. min kombinaci několika hráčů na jeden dotek a vyrovnal na 1:1. Soupeř i nadále dobře kombinoval, ale naše aktivita nám přinesla dvě velké šance, ale bohužel bez efektu. Vítězný gól zaznamenal hostující Čejka střelou ze 20 metrů která vymetla všechny pavouky z levé šibenice. Následná snaha o vyrovnání nebyla efektivní a soupeř využil ještě jeden ze svých brejků v závěru utkání. Prohra samozřejmě všechny mrzí, kabina byla z porážky velmi zdrcena. Přesto utkání považujeme za velmi pěkné a děkujeme všem, kteří ocenili kluky potleskem při odchodu do kabin. Tyto utkání nás velmi posilují a motivují do další práce.

ŽÁKOVSKÁ DIVIZE U15

FC ŽĎAS – SPARTA BRNO 2:4 (1:2)

Branky: Holec, Janík

Hodnocení:

Zajímavý zápas s velmi kvalitním soupeřem - silově a rychlostně výborně vybaveným. Soupeř nás předčil v důrazu a rychlosti. Přesto jsme sehráli vyrovnané utkání, kdy jsme v částech zápasu dokázali rychle kombinovat a soupeře zatlačit před jeho PÚ. Toman po zranění ještě správně hrál pouze na 80% a to na tak kvalitní obranu nestačí.

ŽÁKOVSKÁ DIVIZE U14

FC ŽĎAS – SPARTA BRNO 8:1 (3:0)

Branky: Promberger 3, Chmelíček, Zych, Vaverka, Svoboda, Sedlák.

Hodnocení:

Zápas byl po celou dobu v naší režii a pohodlně jsme jej zvládli vyšším rozdílem.

ŽÁKOVSKÁ LIGA U13

1.FC SLOVÁCKO - FC ŽĎAS  17:2 (5:2, 4:3, 3:1 )

Branky: Toman, Havlík.

Sestava: Šik - Odvárka,Teplý - Svoboda,Havlík,Jašek - Toman,Prokůpek (Navrátil, Staněk, Irovský, Krajíc)

Hodnocení:

Soupeř byl fotbalově i kondičně vyspělý, nebál se kombinovat a dobře se pohyboval. Po celé utkání jsme byli pod tlakem a nám dělalo problémy rychleji pracovat s míčem. Rozdíl v individuální kvalitě se projevil ve skóre celého utkání. Nastřelili jsme sice ještě tři tyče, ale domácí také řadu šancí neproměnili. Kluci utkání odehráli s nasazením, ale dnes to bylo málo. V řadě herních situací jsme měli pomalejší přepínání jak do útočné, ale i do obranné fáze. Chceme se dál zlepšovat, hrát důrazně, vysoko napadat a být odvážní, silní na míči i s kvalitním protivníkem. Ten dnešní však vyhrál zaslouženě.

ŽÁKOVSKÁ LIGA U12

1.FC SLOVÁCKO - FC ŽĎAS  19:0 (7:0, 9:0, 3:0 )

 Sestava: Michut -  S.Sláma, Bureš, Beneš, Suchý, Straka, Ptascek, R.Had, Synek.

S jedním střídajícím hráčem jsme neodehráli špatnou první třetinu. Soupeř byl jasně lepší na míči, ale my jsme měli také momenty, kdy jsme mohli skórovat. Za stavu 2:0 šel Bureš sám na gólmana, ale jeho křižná střela šla těsně vedle tyče. Další jeho obrovskou šanci opět vychytal domácí brankář. Jinak jsme se bránili a dostali některé laciné branky.

Druhá třetina nabídla opět soustavný tlak domácích. My jsme dlouho odolávali nebo zasáhl výborně chytající Michut. Nebýt osmiminutového výpadku před koncem druhé třetiny, kdy jsme dostali pět  branek mohlo být skóre příznivější.

Poslední třetinu jsme kluky namotivovali a ti výkony na pokraji vyčerpání dostali jen tři góly. Nejlepším našim hráčem byl toto utkání na postu obránce Tomáš Straka. Jinak ale všichni kluci zaslouží velikou pochvalu za odmakaný zápas, který byl jedním z nejlepších co jsme na podzim odehráli.

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎAS

 SK VYSOKÉ MÝTO

     Sobota|27.1.2024

15.00

  

     

Generální partneři

Město Žďár nad SázavouŽĎAS a.s.Národní sportovní agenturaKRAJ VYSOČINA

Ostatní partneři

1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.TEAMline, s.r.o.Pivovar ChotěbořZDAR, a.s.SPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouAKAB s.r.o.SATT a.s.Králi.cz webdesign - www.krali.czZdeněk Mráček - autodoprava

Mediální partneři

Žďárský deník

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČRŽďárská liga malé kopanéIS FAČR