FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

VÝSLEDKY MLÁDEŽE 1.-2.10.2022

Přinášíme souhrn výsledků naší mládeže působících v moravských ligových a divizních soutěží.

DOROSTENECKÁ DIVIZE U19 :

FC ŽĎAS Žďár - Břeclav  1:4 (1:2)

Branka: Srnský

Chmelík - Sochor (68. Podsedník), Prudík, Matoušek P., Pelikán (64. Gabaš) - Mach - Křesťan, Lysák, Bula(64.MatoušekJ.),Mikíšek- Srnský

Hodnocení: V utkání jsme nastoupili v jiném rozestavení a se změnami v sestavě proti minulému utkání. Ke zlepšenému výkonu to však nevedlo. V utkáních inkasujeme příliš jednoduché branky po našich nevynucených chybách a to platilo i dnes. Hrubky, kterých se dopouštíme soupeři trestají, nám chybí herní sebevědomí a vůle se poprat. Dnes jsme si vypracovali po standartních situacích další dvě vyložené šance, kdy jsme prakticky sami na malém vápně soupeře a přesto nedokážeme dopravit míč do branky. Potřebovali bychom se chytit, to však nepůjde pokud nepodáme optimální týmový výkon. Dnes mohu pochválit jen minimum hráčů za předvedený výkon a to nám pro celkový úspěch nestačí.

Foto ze zápasu zde: https://www.instagram.com/p/CjOkndDoEgv/

                                   https://www.instagram.com/p/CjOkas9omEq/

 

DOROSTENECKÁ DIVIZE U17 :

FC Žďár - MSK Břeclav 11:1 (4:1)

Branky: Polívka 3x, Semeniuk 2x, Janík 2x, Vaverka, Hendrich, Šerejch, Brusenbauch (p),

Hodnocení: Jednoznačný výsledek i průběh hry. Bylo vidět, že soupeř nabírá teprve zkušenosti s touto soutěží. Naše hra byla neurovnaná a oproti středě zde bylo mnoho nepřesností, ale 5 branek v závěrečných 15minutách znamenalo opět vysoké vítězství a posun na průběžnou 5. příčku v divizní tabulce.

Foto ze zápasu zde:https://www.instagram.com/p/CjOk0PsogOS/

ŽÁKOVSKÁ DIVIZE U15:

FC Sparta Brno - FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou 9:2 (4:1)

Branky: Dočekal,Zych

ŽÁKOVSKÁ DIVIZE U14:

FC Sparta Brno - FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou 0:7 ( 0:5)

Sestava: Návrátil - Teplý, Staněk, Irovský, Odvárka, Chroustovský, Havlík, Bobula, Svoboda, Toman, Jašek, Prokůpek, Šiljeg, Krajíc

Branky: Toman, Svoboda, Chroustovský, Prokůpek, Šiljeg, Odvárka, vlastní

V dnešním utkání kluci splnili vše, co jsme si řekli. Až na 20 minut ve druhém poločase, kdy se utkání zvrhlo ve spoustu ostrých zákroků, je toho málo, co by se dalo klukům vytknout. Kluci si zahráli s velkou chutí a soupeře jasně přehráli. Velkým pozitivem je, že na vstřelení branek se podílelo více hráčů.

ŽÁKOVSKÁ LIGA U13

Vložené kolo 28.9

FC ŽĎAS Žďár - Znojmo 10:2(6:1)

Branky: S.Sláma 3, Smutka 2, Irovský 2, Musil, Fiala, Beneš

Do utkání jsme vstoupili aktivně a s velkou chutí. Soupeře jsme prvních patnáct minut přitlačili na jeho polovinu a výsledkem bylo vedení 5:0. Do konce poločasu jsme nadále pokračovali v kombinační hře,ale přidali již jen jednu branku. Soupeř skóroval také jen jednou, protože se dostal jen do minima šancí.

Druhý poločas na nás soupeř od začátku vyrukoval zvýšenou aktivitou a my jsme již podvědomě bránili výsledek. Nakonec jsme ale obdrželi jedinou branku a sami v závěru čtyřikrát skórovali a poprvé v sezóně vyhráli.

Dnes musíme pochválit celý tým hlavně za výborný první poločas a za bojovnost v poločase druhém.

1.10

FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou - Prostějov 3:6(1:3)

Na konci náročného týdne nás čekal během čtyř dnů třetí zápas. Ač jsme kluky upozorňovali na vstup do zápasu ve čtyřicáté vteřině se hosté dostali do vedení. Poté soupeř jen bránil a za celý poločas se dostal na naši polovinu jen sporadicky.Po vyrovnávací brance jsme měli několik šancí jít do vedení, ale Prostějov z brejku znovu odskočil.Soupeře jsme nadále tlačili a ten místy i se štěstím odolával naším šancím, když jsme nebyli schopni dopravit míč i z metru do prázdné branky. V poslední vteřině poté přišla na popud hostujícího pomezního vymyšlená standardtka a hosté z ní hlavou přidali třetí branku.

Druhý poločas jsme na soupeře nastoupili s odhodláním rychlého vyrovnání. Bohužel po minutě našeho tlaku přišly dva brejky hostů a ve třetí minutě to bylo - 1:5. Nadále jsme tlačili soupeře, ale na naše kopačky se lepila smůla a křeč. Bohužel se nám již vyrovnat i přes nespočet šancí nepodařilo. Fotbalově jsme byli jasně lepší, ale fotbal se hraje na góly. V tom byli hosté efektivnější. My jsme byli v obou začátcích poločasů nekoncentrovaní, čehož se musíme příště vyvarovat.Zbytečně pak doháníme výsledek a dostáváme se zbytečně do stresových situací. Vítězství jsme si proto dnes nezasloužili a doufáme, že se z toho všeho i do budoucna poučíme.

ŽÁKOVSKÁ LIGA U12

Vložené kolo 28.9

FC Žďas Žďár - Znojmo 1:5(0:0)
Branka: Rous

Sestava: Kachlik, Dvořák, Vrša, Zedníček, Padurets, Šulc, Rous, Krajčo, Vomela, Svoboda, Šik, Polanský, Kopeček, Koubek.

Vyrovnané utkání zlomil soupeř ve svůj prospěch v 60. minutě, kdy nám odskočil o dvě branky a vítězství už si vzít nenechal.

1.10

FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou - Prostějov 4:3(2:2)
Branky: 2x Šulc, 2x Svoboda

V tomto utkání jsme 3x prohrávali, ale všichni hráči včetně Kláry Fialové ukázali bojovného ducha a zápas jsme v závěru proměnili ve vítězství.

 

 

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎAS

 V.Bíteš

      Neděle|26.3.2023

      15.00

Generální partneři

Město Žďár nad SázavouŽĎAS a.s.Národní sportovní agentura

Ostatní partneři

1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.TEAMline, s.r.o.Pivovar ChotěbořZDAR, a.s.SPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouAKAB s.r.o.SATT a.s.Králi.cz webdesign - www.krali.czZdeněk Mráček - autodopravaSSPORT

Mediální partneři

Žďárský deník

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČRŽďárská liga malé kopanéIS FAČR