FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

V neděli přijede ambiciózní Lanžhot!

V neděli 9. října nás čeká od 15.00 hodin v bojích o divizní body nepříjemný soupeř z Lanžhotu, který se netají postupovými ambicemi!

Lanžhot i v deseti převálcoval Velkou Bíteš!

Na porážku 1:3 z předešlého kola proti Startu Brno fotbalisté Lanžhota zapomněli. V neděli na domácím hřišti porazili v utkání devátého kola divize D Velkou Bíteš 4:1 přesto, že hráli od 28. minuty bez vyloučeného Jakuba Krče. „Do zápasu jsme vstoupili dobře, dali jsme brzký gól a soupeře do ničeho nepustili. Po vyloučení se mužstvo semklo a přidalo další branky. Hráče musím za výkon pochválit,“ řekl po utkání lanžhotský kouč Jaroslav Hílek.

Lanžhot čeká příští utkání ve Žďáru nad Sázavou, se kterým má po devíti kolech shodně patnáct bodů. Utkání se odehraje v neděli od tří hodin odpoledne. „Aktuální sezona je proti minulému ročníku vyrovnanější. Týmy z Vysočiny jsou dobře organizované a prezentují se agresivní hrou. Z obraného bloku rychle vystupují a nebojí se chodit do soubojů. Nevadí mi, že do nich musíme bušit. Chci, aby můj tým hrál kombinační fotbal. Když budeme přesní, zvládneme to. Poslední venkovní zápas proti Startu Brno nám nevyšel, ztráceli jsme balony a nedostali se vůbec do kombinace, chyběla nám přesnost. Když budeme hrát jako proti Bíteši, prosadíme se,“ uzavřel Hílek.

Lanžhot i v deseti pohodlně přehrál Velkou Bíteš a v barvách domácích zářil dvougólový střelec Radim Kleiber.

O víkendu jste porazili Velkou Bíteš. Jak by jste zápas popsal?
Do zápasu jsme šli s tím, že chceme urvat každopádně 3 body a posunout se tak v tabulce. Od začátku zápasu jsme hráli hodně dobře kombinačně a dařil se nám i vysoký presing, kde jsme získávali míče. Dali jsme v 7. minutě gól, který nás ještě více nakopnul. Soupeře jsme skoro do ničeho nepustili, a tak jsme zaslouženě vyhráli. Hráli jsme 60 minut v oslabení o jednoho hráče, ale dali jsme se do bloku a z něj vycházeli, kdy jsme dvě minuty před přestávkou přidali další gól, který nás dal do pohody. Druhý poločas jsme přidali další dva góly a vyhráli jsme 4:1.

Přispěl jste dvěma brankami. Můžeš nám je popsat?
Ano, dal jsem dva góly. První gól vznikl po hezké kombinaci na jeden dotek, kdy mi dal Peťa Balážik geniální průnikovku mezi dva stopery, kam jsem si zběhl a byl sám před gólmanem a s klidem jsem dal gól mezi jeho nohama. Druhý gól? Hezké, že mi jej připsali, ale dal ho Peťa Balážik.

Hráli jste přes hodinu v deseti a i tak jste kralovali. Čím si to vysvětluješ?
Dokázali jsme se semknout a tahat jeden za druhého. Jeden vedle druhého byl ochotný jít za hranice svých možností, protože hrát hodinu v oslabení je náročné. Plnili jsme si poctivě svoje defenzivní povinnosti a z nich vyházeli směrem nahoru a dávali góly.

V příštím kole jedete do Žďáru. Co od zápasu čekáš?
Žďár je nepříjemný soupeř, je tam užší hřiště a hrají tvrdší fotbal, ale pokud navážeme na výkony, jaké jsme předvedli minulý zápas, tak si myslím, že se nemáme čeho bát a měli bychom přivést tři body.

Ve vyrovnané tabulce máte čelo na dohled. Na jaké pozici byste chtěli jít do jarní části?
Ano, tabulka je letos hodně vyrovnaná. Jdeme zápas od zápasu a naše cíle jsou jasně dány. Chceme být na dostřel prvního místa, přes zimu udělat kvalitní přípravu a na jaro se poprat o postup do MSFL.

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎAS

 SK VYSOKÉ MÝTO

     Sobota|27.1.2024

15.00

  

     

Generální partneři

Město Žďár nad SázavouŽĎAS a.s.Národní sportovní agenturaKRAJ VYSOČINA

Ostatní partneři

1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.TEAMline, s.r.o.Pivovar ChotěbořZDAR, a.s.SPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouAKAB s.r.o.SATT a.s.Králi.cz webdesign - www.krali.czZdeněk Mráček - autodoprava

Mediální partneři

Žďárský deník

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČRŽďárská liga malé kopanéIS FAČR