V Jihlavě padlo spoustu gólů! - Mladší žáci U13 - FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

V Jihlavě padlo spoustu gólů!

V sobotu 12.září se utkala naše žákovská U13 v Antonínově Dole s týmem FKM Jihlava.

FKM JIHLAVA -  FC ŽĎAS ŽĎÁR 16:7(4:2,7:3,5:2)

Utkání jsme začali výborně a ve 3. minutě vedli 0:2. Poté jsme dlouhé minuty drželi vedení až v 16. minutě domácí snížili. Poté běžel náš hráč od půlky na bránu a na hranici vápna, když už bylo jasné, že nebude dostižen byl surově zezadu faulován, bohužel z toho nebyla ani penalta, ani červená karta, jen žlutá a přímý volný kop... Závěr poločasu nám pak nevyšel a během posledních čtyř minut jsme třikrát inkasovali. Ve druhé třetině se lámal stav utkání za stavu 5:3. Do té doby jsme hráli většinou asi deset minut na půlce soupeře, dobře kombinovali a hráli povedenou část zápasu. Jen dobrým výkonem domácího gólmana jsme se ale nedostali do jednogólového kontaktu. Bohužel poté přišel od 41. minuty nepochopitelný osmiminutový výpadek, ve kterém nám soupeř nastřílel rozhodujících šest branek.  V poslední třetině jsme se nadále snažili hrát aktivně, ale bohužel jsme v závěru opět třikrát během tří minut lacino inkasovali a pokazili si tak vyrovnané skóre ve třetím dějství.

Hodnocení:

Před zápasem jsme si řekli, že musíme dnes zlepšit hodně věcí o proti minulému zápasu s Hodonínem. Jasně viditelná byla bojovnost všech hráčů, na které jsme nejvíce apelovali.Dále finální zakončení, které se nám dnes dařilo a po pěkně vypracovaných akcích jsme vstřelili sedm branek. A dalších našich pět stoprocentních šancí skončilo na brankáři domácích. V útočném pojetí tedy panovala velká spokojenost.Jediným záporem v zápase byly tři naše hluché chvíle, kdy jsme inkasovali několik slepených gólů v řadě. V nich padlo přes polovinu branek po střelách, které náš brankář vyrazil před sebe a jihlavský tým vždy doklepával volný míč do prázdné branky. V těchto situacích se nám nedařilo dostupovat a vystupovat proti zakončujícímu hráči. Jinak s naším výkonem ve zbývající části zápasu jsme spokojeni a všechny hráče dnes velmi chválíme. Příští týden nás čeká Sparta Brno.