V derby jsme vydolovali bod v nastavení!

V rámci 17. kola moravskoslezské divize D v neděli 10. dubna přivítali fotbalisté Ždírce n.D. v krajském derby Žďár nad Sázavou. Utkání nakonec nepoznalo vítěze a oba týmy si rozdělily po jednom bodu,když jsme vyrovnali v třetí nastavené minutě!

ŽDÍREC - ŽĎÁR N.S  2:2(1:0)

Rozhodčí: Julínek  ŽK: 4:4  Diváci: 210  Poločas: 1:0. Branky:  45.Novotný, 55.Mrázek – 65. Kunstmüller ,90+3. Šerý
FC Žďas Žďár n. S.: Jícha – Peňáz, Vitásek, Požár, Novotný - Henzl(86.Otava), Švoma(52.Homolka),Sodomka, Šerý - O.Starý,Kunstmüller(86.Dvořák).

Do derby lépe vstoupili domácí, kteří z první akce v 5. minutě trefili tyč. Poté již měly šance hosté. Ve 13. minutě střelu Požára vytěsnil domácí obránce na roh. V 16. minutě se do zakončení dostal Ondřej Starý, ale i jeho střela si cestu do brány nenašla. V 31. minutě se před hostující brankou v nepřehledné situaci pískala za ruku penalta, kterou ovšem Jícha zneškodnil. Domácí šli ale nakonec do šaten v 45. minutě za jednobrankového vedení, když střelou za vápnem otevřel skóre zápasu Novotný.

Druhý poločas začal opět lépe pro domácí a v 55. minutě po centru z levé strany se ve vápně uvolnil Mrázek a střelou k tyči nedal Jíchovi šanci - 2:0. Žďárští ovšem nesložily zbraně a v 65. minutě po centru z levé strany se k odražené střele dostal Kunstmüller, který snížil - 2:1. Zbytek zápasu byl spíše boj. Nakonec však rozhodla třetí nastavená minuta. Šerý si navedl míč z levé strany na střed hřiště a střelou za vápnem vyrovnal - 2:2.