U19 začala sezónu prohrou! - Starší dorost U19 - FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

U19 začala sezónu prohrou!

K prvnímu mistrovskému zápasu jsme 16.8. nastoupili v H. Brodě za velmi horkého počasí.

H. Brod -FC ŽĎAS 5:1 ( 2:0)
Branka : Požár
Sestava :  Balcar - Požár , Pelikán, Osmík, Havlíček ( 72. Gregar), -  Dvořák, Novotný, Chroustovský, Koutník ( 24. Bureš , 72. Otava) - Zlesák (45. Krejčí) Krečman ( 45. Lhoták)

Domácí do utkání vstoupili náporem. Dobře kombinoval, ale hlavně měl výborný pohyb.  Nám se nedařilo držet delší čas míč, byli jsme málo agresivní a chyběl nám pohyb. V 12. minutě po naší chybě ve středu hřiště soupeř udeřil poprvé.  Druhou branku přidali domácí po zaváhání hostujícího gólmana  v 31. minutě. O osudu utkání rozhodl v 45.minutě F. Chroustovský, který po diskuzi s rozhodčím uviděl červenou kartu .
I když se nám povedl vstup do druhé půle , kdy po dorážce  snížil D. Požár na 2:1 a vyloženou šanci neproměnil  M. Bureš, měli domácí zápas pod kontrolou. Trpělivě čekali na naše chyby, které ještě třikrát potrestali. Stínem utkání bylo zranění brankaře O. Balcara, který s otřesem mozku skončil v místní nemocnici.