U15 si připsala první výhru! - Starší žáci U15 - FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

U15 si připsala první výhru!

Starší žáci U15 sehráli další mistrovské utkání tentokrát v Olomouci.

1. HFK Olomouc - FC Žďas 1:4 (0:2)

Branky: domácí 63' - 21' Mikišek 23' Polívka 60' Toman a 68' Blažíček

Vokoun - Hendrich, Sklenář (Vaverka), Holec, Šerejch (Pojmon), Mikišek, Toman, Polívka, Humlíček, Vavřínek, Tůna (Blažíček)

Na menším, hrbolatém tréninkovém hřišti se dal očekávat tuhý boj o každý centimetr. Tomu také nastalo. Mnoho osobních soubojů, nepřesností v kombinaci a tak dále. Domácí byli v prvních minutách aktivnější, avšak do šancí jsme je nepouštěli. Poté jsme přebrali otěže, vyvrcholením byla skvělá individuální akce L. Mikiška - 0:1. O dvě minuty později se prosadil D. Polívka doraženou střelou do poloodkryté branky - 0:2.

I přes poločasové upozornění, že soupeř bude chtít se zápasem ještě něco udělat nás zkraje druhé půle dostali pod tlak, naštěstí pro nás bez efektu. V 60' se prosadil L. Toman a zdálo se, že je rozhodnuto. O chvíli později ale domácí snížili na 1:3 a čekali nás ještě dlouhé minuty. V 68' jsme ale dokázali vyřešit brejkovou situaci a definitivně tak rozhodli v náš prospěch.

Jsme moc rádi, že se podařilo zlomit sérii porážek, nicméně stále před sebou máme mnoho práce, výzev.