U15 neudržela v Boskovicích nadějné vedení! - Starší žáci U15 - FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

U15 neudržela v Boskovicích nadějné vedení!

V sobotním odpoledni jsme zavítali na půdu Boskovic. Jednalo se o tabulkově dostupného soupeře, tak jsme byli plni očekávání.

BOSKOVICE - FC ŽĎAS 4:3 (2:3)

Branky: 4' 31' 44' a 72' - 20' Sklenář 30' Mikišek, 40' Mihok

Vokoun - Hendrich, Hladík, Mihok, Sklenář (67. Tůna), Holec, Mikišek, Toman, Polívka, Humlíček, Vavřínek

Hned ve 4' nenápadný centr ze strany vypadl brankáři z rukou a domácí hráč neměl problém do prázdné zakončit, 1:0.
Inkasovaná branka nás ale nijak nevykolejila, vrhli jsme se do útoku a domácí přitlačili na jejich polovině. Ze tří tutovek, ale branka nepadla. Prosadili jsme se až ve 20', když nastala nejhezčí akce utkání. Mikišek krásným pasem za obranu vyslal Sklenáře, který na zadní tyč proměnil, 1:1. Dál pokračoval náš tlak a ve 30' Mikišek individuální akci otočil skóre, 1:2. Ihned ale přišla odpověď, z velké dálky boskovičtí přehodili brankáře, 2:2. V úplném závěru jsme zahrávali rohový kop, odražený míč doputoval k Mihokovi, který nekompromisně propápil vše co stálo v cestě, 2:3.

Druhý poločas začal průtrží mračen, prakticky 40 minut se hrálo za silného, vytrvalého deště a nastal oboustranně tvrdý boj o každý centimetr hřiště. Měli jsme dobrý nástup, ale dva dobré náznaky skončily pouze na boční síti. Ve 44' domácí dobře zahráli roh a hlavou srovnali stav na 3:3. Jak již bylo zmíněno, od té doby nastal tvrdý boj, oba týmy chtěli strhnout vedení na svoji stranu. To nastalo pár minut před koncem. Na polovině hřiště, kdy jsme ani nebyli pod tlakem jsme namazali domácímu útočníkovi, který samostatný nájezd proměnil. V hektickém závěru jsme se již do žádného tlaku, resp. šance nedostali, a tak 3 body zůstali domácím.

Je to velká škoda, dnes jsme rozhodně měli na víc. Tři vstřelené branky jsou ale na počet vytvořených gólovek strašně málo. Zápas jsme určitě měli rozhodnout v první půli. V tomto ohledu jsme opět propadli, efektivitu dlouhodobě nemáme vůbec dobrou. Nicméně s předvedenými imdividuálními výkony, kombinační hrou, do zápasu jsme dostali i aspekty z tréninku a po celé utkání s velkým nasazením, s tímto můžeme být spokojeni. Zkrátka naše hra měla hlavu a patu. I přes porážku, v tomto ohledu zasloužíme pochvalu!