U14 vyhrála v Olomouci! - Starší žáci U14 - FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

U14 vyhrála v Olomouci!

V sobotu 5.9.2020 odjela divizní žákovská U14 k dalšímu mistrovskému utkání do Olomouce.

HFK Olomouc – FC ŽĎAS Žďár n S.      1:3

Zápas začal z naší strany energicky a následovalo mnoho hezkých fotbalových momentů jak v obranné, záložní tak i útočné fázi. V první poločase se dokázal náš tým prosadit třikrát. A to poprvé přesnou střelou k tyči ve 4. minutě, kdy po pěkné kombinaci Vambera-Boháček-Mráček poslední jmenovaný zakončoval 1:0.  Podruhé, únikem Boháčka v 30. minutě, obejitím brankáře a zvýšením skóre na 2:0. Potřetí, ve 39. minutě, kdy se uvolnil po levé straně Hanus, který zatáhl míč před branku soupeře a v přesném okamžiku změnil centrovanou přihrávku na umístěnou střelu z ostrého úhlu do brány 3:0.

Ve druhém poločase náš tým postupně střídal, aby se do hry dostali všichni hráči na lavičce. Hra byla vyrovnaná. Soupeř, který dominoval ve výškových soubojích, tento styl nakopávaných míčů používal čím dál tím častěji a z naší strany se vytrácela kombinace a držení míče. Hra byla kondičně náročná a to agresivnějšímu soupeři vyhovovalo. V 70. minutě snížil na 3:1 a vytvořil si další slibné šance ke skórování. Štěstí však stálo při nás a tak z tohoto duelu jsme odešli jako vítězové.

Utkání hodnotíme opět pozitivně. V první půli jsme byli produktivnější a byla vidět u nás větší touha po vítězství. Ve druhé polovině jsme zápas nezvládli takticky a přizpůsobili jsme se hře soupeře, což nás stálo mnoho sil a soubojů, abychom neztratili vedení.