U14 ve Vyškově skvělá! - Starší žáci U14 - FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

U14 ve Vyškově skvělá!

Ve středu 19.8. odjela žákovská U14 k prvnímu mistrovskému utkání s týmem Vyškova.

MFK VYŠKOV – FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou 1:1 (0:1)

Obavy hráčů ze silného soupeře, který nás v loni deklasoval 12:2 se vytratily již v úvodu zápasu, kdy naši kluci rozjeli fotbalový maraton v sestavě Pavlík -Tichý,Teplý,Síč,Polanský-Janík,Vambera,Mráček,Hanus-Chmelík,Boháček, ve kterém zaujali přední pozice a ty už nepustili.

Cíl, který jsme si dali a to hrát z naší strany kombinační hru s rozehrou od brankáře se snahou udržet co nejvíce míč a co nejméně jej ztrácet a v případě ztráty jej nátlakovým presinkem co nejdříve dostat zpět, se našim borcům dařilo plnit.  Vyškovský klub na toto nedokázal najít řešení. Náš tým čím dál tím častěji ohrožoval branku soupeře. Toto naše úsilí se podařilo potvrdit v 37. minutě, kdy unikajícího Tadeáše Chmelíka na branku soupeře zastavil nedovoleným zákrokem obránce Vyškova. K nařízenému přímému kopu za hranicí pokutového území se postavil sám faulovaný a umístěnou střelou pod břevno nedal brankáři šanci 1:0 ! Druhý poločas probíhal ve stejném herním scénáři, bohužel se nedařilo přidat další branku i když šancí bylo nespočet. Vystřídán byl také náš brankář pro nevolnost po kontaktním zákroku, nastoupil Toman a do hry nastoupili také hráči na lavičce Vaverka, Zdražil, Havránek. A pak přišla 78.minuta zápasu, kdy rozhodčí odpískal spornou penaltu po zákroku Mráčka, kterou skvělým zákrokem vyrazil Toman na roh. Naši hráči v euforii a nedůsledně obsadili hráče Vyškova, kterým se podařilo dostat míč do naší branky. Ve zbývajících dvou minutách i přes nesmírnou snahu všech našich hráčů vítězná branka nepadla. A tak zápas skončil nerozhodně 1:1.  V tomto utkání byla radost a pocit štěstí na jedné straně a na druhé smutek a slzy zklamání. A to je fotbal v celé své kráse.

Utkání hodnotíme pozitivně ve všech oblastech, byli jsme v celém utkání lepším týmem, hra byla komplexně vyvážená a to nás velice těší. Pracovat musíme na finálních přihrávkách se zakončením.

Všem hráčům paří velké díky za super výkon !!! a také fandícím rodičům.