U14 doma smolně prohrála! - Starší žáci U14 - FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

U14 doma smolně prohrála!

Žákům U14 se nepodařilo zopakovat kvalitní výkon z minulého kola a doma se Znojmem prohráli 1:3.

FC ŽĎAS ŽĎÁR N.S - 1.SC.ZNOJMO  1:3 (1:1)
Slibně zahájený začátek zápasu, kdy jsme se soupeřem hráli vyrovnanou partii, kde se střídaly útočné akce na jedné i druhé straně, přerušila v 7.minutě chyba našeho brankáře, po které soupeř trestal 0:1. Hra i nadále byla vyrovnaná, v 23. minutě pěkným pasem Mráček vyslal Boháčka do úniku a ten se nemýlil 1:1. Minutu poté se opakovala obdobná akce na straně soupeře, ale unikajícího hráče Znojma nedovoleným zákrokem zastavil Mráček, který za faul zezadu dostal žlutou kartu. Tentýž náš hráč o minutu později zbytečně fauloval na polovině hřiště u pomezní lajny a to znamenalo vyloučení ze hry a oslabení týmu ve 26. minutě utkání. Následoval boj s přesilou. Kluci se drželi a snažili se s touto situací poprat. Toto se jim dařilo, první poločas drželi nerozhodný stav 1:1. Ve druhém poločase postupně docházely síly, vystřídán byl Vaverka Havránkem, soupeř byl stále nebezpečnější, dostával se stále častěji přes naše hráče a při jednom průniku úspěšně zakončil 1:2. Znojmo tlačilo a při rohovém kopu opět chyboval brankář Pavlík, který míč srazil před sebe a hráč Znojma skóroval 1:3. V dalším průběhu utkání došlo ke střídání zraněného Hanuse, kterého zastoupil Zdražil a také jako v minulém utkání pro nevolnost střídání brankáře Dominika Pavlíka, kterého výborně zastoupil Tomáš Sklenář, současně hráč posunutý do U15. V této poslední čtvrtině hry jsme si i proti přesile vytvořili několik slibných příležitostí ke skórování, nejblíže k tomu měl Tomáš Vambera, který dvakrát prošel přes několik bránících hráčů Znojma až před brankáře, který byl v obou případech úspěšnější. Musíme pochválit hru hráče-“brankáře” Tomáše Sklenáře, který naši hru posílil,stabilizoval a dal ji restart. Utkání skončilo prohrou 1:3, vyhrál lepší tým s přispěním darované přesily. Ponaučení pro příště. A jinak další nabyté zkušenosti pro nadcházející zápasy. Příští sobotu doma Třebíč. Jedeme dál.