U12 se představila na minilize v Jihlavě! - Mladší žáci U12 - FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

U12 se představila na minilize v Jihlavě!

V neděli 7. června sehráli mladší žáci U12 přátelská utkání v Jihlavě na přírodní trávě.

Miniliga U11/U12

FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou U12/ročník 2009 a mladší - FKM Vysočina Jihlava 5:4 (2:2) Branky ZR: Toman 3, Irovský, Svoboda

FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou U12/ročník 2009 a mladší - FŠ Třebíč 3:2 (0:0)
Branky ZR: Toman 2x, Prokůpek

FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou U12/ročník 2009 a mladší - Havlíčkův Brod 1:3 (1:1)
Branka ZR: Prokůpek

FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou U12/ročník 2009 a mladší - SK Slavia Praha 2:2 (0:0)
Branky ZR: Sedlák, Toman

Sestava: Chroustovský David, Kotík Daniel, Krajíc Jan, Navrátil Metoděj, Odvárka Štěpán, Prokůpek David, Sedlák Šimon, Staněk Adam, Svoboda Petr, Šik Daniel, Toman František, Fiala Ondřej, Had Radim, Irovský Jan, Sláma Sebastian

Komentář k minilize:
V neděli jsme vyrazili na první jarní turnaj v minilize, který mezi sebou hrají družstva Jihlavy, Havlíčkova Brodu a Třebíče, a který tentokrát byl doplněn o špičkový tým SK Slavia Praha.Turnaj se hrál v systému každý s každým, v minutáži 2x15minut na přírodní trávě.Už jen skladba týmů v turnaji dávala tušit, že turnaj bude mít vysokou úroveň a toto očekávání nás nezklamalo.Všechny týmy dorazily v nejsilnějším možném složení a všechny zápasy měly vysokou kvalitu a hrálo se naplno od začátku do konce.Kluci předvedli velmi dobrý výkon, kdy si udrželi vysoký herní standard po celou dobu turnaje a jen šesti minutový herní výpadek v zápase s Havlíčkovým Brodem nás stál neporazitelnost na turnaji.Vysokým kladem turnaje byla morální a herní síla kluků v otáčení nepříznivého vývoje utkání jak s Jihlavou, tak i s Třebíčí, kdy kluci otočili výsledek z 2:4, respektive 1:2.Zlatým hřebem celého turnaje byl poslední zápas proti SK Slavia Praha, kdy se hrálo nahoru, dolů, břevna a tyče duněly, gólmani podali výborný výkon a  kluci si sáhli na dno sil.Tento turnaj nám ukázal, že kluci dokážou podat špičkový výkon, vyrovnat se nejlepším týmům v kraji i republice.Musíme poděkovat rodičům za skvělou podporu, která kluky vybičovala k maximálnímu výkonu.Kluci turnaj odmakali, ukázali slibné herní prvky, u některých kluků musíme zapracovat na fyzické kondici a efektivitě v zakončení.Zápasový blok zakončíme přátelským utkáním ve čtvrtek ve Žďáře nad Sázavou s FKM Vysočina Jihlava, na který už se těšíme.